F1: a Renault nem vonul ki a sorozatból

2020.05.29. 12:01
null
A francia alakulat üdvözli az F1 által bevezetett intézkedéseket (Fotó: AFP)
A Renault hivatalosan is megerősítette, hogy a nagy veszteség ellenére sem kétséges a jövőbeni F1-es szerepvállalása.

 

Míg a Williams arról számolt be, hogy részben vagy egészben értékesítheti az F1-es csapatát, a koronavírus-járvány miatt ugyancsak jelentős veszteségeket elkönyvelő és a sajtóhírek szerint a kivonuláson is gondolkozó Renault megerősítette, hogy továbbra is elkötelezett a sorozat mellett. A cég emellett bejelentette, hogy a következő három évben mintegy 15 000 alkalmazottat bocsát el világszerte, és ezzel, valamint az átszervezésekkel 2 milliárd eurót kíván megtakarítani.

Megerősíthetjük, hogy továbbra is elkötelezettek vagyunk a Formula–1-es szerepvállalás mellett. A vezetőség által bejelentett új intézkedések, mint a költségvetési limit kedvező nekünk, hiszen így erre a területre kevesebbet kell költenünk, mint bizonyos riválisainknak, akik rengeteg pénzt öltek már bele. Szóval a Formula–1-ben vagyunk és a Formula–1-ben maradunk" – jelentette ki a Renault ideiglenes ügyvezető igazgatója, Clotilde Delbos.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
4 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
19 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik