F1: Gasly úgy érzi, újra kiérdemelte a Red Bull ülését

H. L.H. L.
2020.10.13. 14:49
null
Gasly várja a Red Bull hívását (Fotó: AFP)
Az AlphaTauri francia versenyzője, Pierre Gasly bízik benne, hogy a 2020-as F1-es idényben nyújtott teljesítményével bizonyítja, rosszul döntött a Red Bull, amikor fél év után „visszafokozta".

 

A francia versenyző 2018-ban teljesítette az első teljes idényét a Formula–1-ben az akkor még Toro Rosso néven futó AlphaTaurinál, majd egy évvel később bemutatkozhatott a Red Bullnál Max Verstappen mellett. A francia azonban nem hozta a várt teljesítményt, s a „vörös bikák" még a nyári szünetben „visszafokozták" Danyiil Kvjat mellé. A Gasly helyére érkező Alexander Albon azonban hasonló helyzetbe került, mint elődje: képtelen tartani a lépést Verstappennel.

Gaslynak azonban határozottan jót tett a csapatváltás, hiszen idén remekül megy az AlphaTaurival, eddig összesen hét versenyt fejezett be pontszerző helyen, jó teljesítményét ráadásul az Olasz Nagydíjon aratott győzelmével meg is tudta koronázni.

Nem tudom, mikor keres majd fel a Red Bull, de remélem, hogy az elért eredményeimet értékelni fogja. Én vagyok az egyetlen versenyző, akinek sikerült kétszer is pódiumra állni az AlphaTaurival, és Sebastian Vettel mellett az egyetlen, aki győzelmet is ünnepelhetett. Most jó helyzetben vagyok, és továbbra is keményen nyomom. Folyamatosan jól kell teljesítenem, és hiszek benne, hogy jó lehetőségeim lesznek a jövőt illetően. A Red Bull-ülés nem tőlem függ, szóval remélem, hogy megjutalmazzák a jó teljesítményemet" – jelentette ki a francia.

Hiába azonban Gasly remek formája, paddockbéli pletykák szerint azért nincs esélye visszaérni a Red Bullhoz, mert a vezetőség egyes tagjaival megromlott a viszonya, s ezt támasztja alá a tanácsadó, Helmut Marko nyilatkozata is, mely szerint leginkább Nico Hülkenberggel és Sergio Pérezzel számolnak, ha Albon nem hozza a várt eredményeket.

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
2 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
5 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
8 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
23 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik