F1: az exversenyző szerint csak ketten nyertek volna Hamilton autójával

B. Ö. B.B. Ö. B.
2021.01.27. 14:24
null
Berger szerint Leclerc is világbajnok lehetett volna a W11-essel (Fotó: AFP)
Az előző idény is főként a Mercedes dominanciájáról szólt, ám Gerhard Berger, a korábbi versenyző és a csapatfőnök ennek ellenére nem gondolja úgy, hogy Lewis Hamilton autójával bárki világbajnok lehetett volna.

 

Elnézve a Mercedes évek óta tartó dominanciáját – ami 2020-ban talán az utóbbi idényeknél is jelentősebb volt –, egyesekben kérdéseket vethet fel a tény, hogy az immár hétszeres világbajnok Lewis Hamilton egy igen gyors és megbízható autóval érte utol Michael Schumachert a vb-címek tekintetében. A versenyképes autó fontossága akkor is szóba került, amikor George Russell Hamiltont helyettesítve majdnem megnyerte a Szahíri Nagydíjat.

A tízszeres futamgyőztes Gerhard Berger ennek ellenére úgy véli, Hamiltonon kívül csupán két másik versenyző lett volna képes a brit pilótáéhoz hasonló teljesítményre a W11-es volánja mögött.

„Charles Leclerc és Max Verstappen két kiváló versenyző, ám továbbra is Lewis Hamilton a legerősebb és legösszetettebb pilóta a világon – vélekedik Berger. – Mindig tudja, hogyan értelmezze tökéletesen az adott szituációt a pályán, és a versenyek összes körében a legtöbbet tudja kihozni az autójából. Optimálisan használja a gumikat, a biztonsági autós fázisok után pedig rettentő gyorsan vissza tudja állítani azokat a megfelelő hőmérsékletre.”

„Arra emlékeztet engem, amikor anno közvetlenül Senna vagy Schumacher mögött autóztam egy versenyen, de miután kiálltam kerékcserére, már öt másodpercre maradtam le tőlük. Senna, Schumacher és Hamilton mindenképp különleges versenyzők, és ők hárman minden idők legjobb F1-es pilótái között vannak. Ám Leclerc és Verstappen is világbajnok lett volna 2020-ban, ha a Hamilton nem lett volna a Mercedesnél” – tette hozzá Berger.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
10 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
14 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
18 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik