Formula–1: 1993 után rendeznének újabb afrikai futamot

2021.02.25. 15:21
null
Afrikában is lehet verseny a közeljövőben (Fotó: AFP)
A Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokság szervezői számára prioritást élvez, hogy Afrikában is legyen futam – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

 

„Afrika az a földrész, ahol nincs versenyünk és ez rossz. De nagyon szeretnénk, ha lenne, ezért ez prioritást élvez. Néhány éve már tárgyalásokat folytatunk a lehetséges házigazdákkal. Azt reméljük, hogy rövid- vagy középtávon megvalósul ez a tervünk" – jelentette ki az MTI által idézett Chloe Targett-Adams, a versenyek népszerűsítéséért felelős igazgató.

A mezőny egyetlen színes bőrű pilótája, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton tavaly beszélt arról, hogy a sportág számára fontos lenne egy afrikai futam. Stefano Domenicali, a világbajnoki sorozat új vezérigazgatója ennek kapcsán múlt hónapban úgy nyilatkozott, hogy Észak- és Dél-Afrikából is van érdeklődő.

A legutóbbi afrikai futamot 1993-ban rendezték a dél-afrikai Kyalamiban, de korábban Marokkóban, a casablancai pályán is volt már verseny 1958-ban – tette hozzá az MTI.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
20 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
23 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik