F1: Norris nem úszta meg a rajtbüntetést – hivatalos

Norris autójában váltót kellett cserélni (Fotó: AFP)
A Formula–1-es McLaren hivatalosan is megerősítette, hogy váltót kellett cserélni Lando Norris autójában a Belga Nagydíj időmérőjén történt balesete után.
Lando Norris az időmérő harmadik szakaszának az elején csapódott nagy sebességgel a falnak az Eau Rouge-ból kifelé jövet. A versenyzőt elővigyázatosságból kórházba is szállították, miután fájlalta a könyökét, de az orvosok végül zöld jelzést adtak neki, így elindulhat a versenyen.
A McLarenben ugyanakkor cserélni kellett a váltót, amiért öt rajthelyes büntetéssel sújtották a pilótát. Norris a hátrasorolása, valamint Valtteri Bottas büntetése után a 14. helyről vághat neki a ma 15 órakor kezdődő futamnak.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon
F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok
F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik






