F1: záradékok védik a Mercedest Albon williamses szerződésében

H. L.H. L.
2021.09.16. 12:07
null
Albon csak bizonyos feltételekkel igazolhatott a Williamshez (Fotó: Twitter/alex_albon)
A Formula–1-es Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elárulta, hogy Alexander Albon csak bizonyos feltételekkel csatlakozhatott a partnerükhöz, a Williamshez annak érdekében, hogy megőrizhesse a titkait a Red Bull előtt.

 

Noha a Red Bull vezetősége aggódott amiatt, hogy a Mercedes meghiúsítja Alexander Albon Williamshez szerződését a csapathoz fűződő kapcsolata okán, a fő rivális nem gördített akadályt a thaiföldi visszatérése elé, a pilóta így egy év kihagyás után Nicholas Latifi márkatársaként térhet vissza a grove-iakkal a Formula–1-be.

Toto Wolff ugyanakkor utóbb elárulta, noha nem kívántak beleszólni a Williams döntésébe, bizonyos feltételei voltak Albon leigazolásának a szellemi tulajdonuk megóvása érdekében. „Mindig tiszteletben tartottuk, hogy a csapatok saját hatáskörben választhatják ki a versenyzőiket. Én is voltam a Williamsnél, és én sem szerettem volna, ha bárki beleszólt volna a pilótafelállásunkkal kapcsolatos döntésekbe. Emellett nincs is szerződéses jogunk, amit kihasználhattunk volna, mert nem gondolom, hogy helyes lenne beleavatkozni a versenyzők leigazolásába."

„Ami viszont fontos volt nekünk, hogy ha egy másik motorgyártótól érkezik pilóta, akkor legyenek a szerződésben nagyon világos és szigorú záradékok a szellemi tulajdon titokban tartásával kapcsolatban. Ebben a tekintetben mindig nagy volt a harmónia a Williamsszel, pontosan tudja, hogy mi az álláspontunk, és mit fontos megvédenünk."

„Albon a következő tizenkét hónapban a Williams-versenyző, ezen időszak alatt nincs kapcsolata a Red Bull-lal" – jelentette ki.

Noha a Mercedes szeretett volna a Formula E-ben az idén világbajnoki címet szerző fiataljának, Nyck de Vriesnek is ülést találni jövőre, és Albon érkezése részben ezt ellehetetlenítette (a legfrissebb hírek szerint a holland már nem esélyes jelölt az Alfa Romeónál sem), Wolff nem neheztel a thaiföldire, sőt örül a visszatérésének.

„Abszolút támogatom Albont, még ha ez nem is az én dolgom. Megérdemli, hogy az F1-ben legyen, remek srác, és örülök, hogy ő ül majd a kocsiban. Nem kapott helyet a Red Bullnál és az AlphaTaurinál sem, de már a Williamsnél van, és remélhetőleg még sokáig ott is marad."

A Red Bull ugyanakkor a bejelentésről szóló közleményében egyértelműsítette, hogy nyitva hagyta az ajtót Albon jövőbeni leigazolásával kapcsolatban, szóval könnyen előfordulhat, hogy a thaiföldi még visszatér a „vörös bikák" kötelékébe. A Mercedes számára pontosan ezért volt fontos, hogy megőrizhesse a titkait, igaz, az azokat védő záradékokról a pilóta a saját elmondása szerint egyelőre nem is hallott.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
4 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
19 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik