F1: a pilóták felháborodtak a büntetési összeg emelésén

2023.10.20. 10:00
null
Hamilton sem érti, miért döntöttek így (Fotó: Getty Images)
A Formula–1-es pilóták felháborodottan fogadták, hogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) drasztikusan megemelte a kiszabható pénzbüntetések mértékét.

 

Az FIA vezető testülete genfi ülésén úgy határozott, hogy 250 ezerről egymillió euróra emeli a büntetés felső határát a Formula–1 esetében. A döntést azzal indokolta, hogy az összeg 12 évig nem változott, és a motorsport mostani követelményeihez kell igazítani.

George Russell, a Mercedes pilótája, egyben a versenyzők érdekvédelmi szervezetének igazgatója szerint nevetséges, hogy egy versenyzőnek esetleg egymillió eurót kell fizetnie. Hasonlóan vélekedett Charles Leclerc is:

„Ez hatalmas összeg. Néhány pilóta ennél kevesebbet keres” – jelentette ki a Ferrari versenyzője.

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton kiemelte, az sem tisztázott, hogy milyen esetekben szabható ki ekkora bírság.

„Gondoljunk bele, milyen üzenetet közvetít ez a nézőknek” – fogalmazott a Mercedes sztárja.

Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
33 perce

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
15 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
20 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
23 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik