Az F1-es versenyzők keményen nekimentek az FIA elnökének

ZS. B.ZS. B.
2024.11.08. 09:55
Mohammed ben Szulajem és Max Verstappen nem mindenben ért egyet (Fotó: AFP)
A Nagydíjversenyzők Szövetsége (GPDA) néhány nappal ezelőtt hivatalos profilt regisztrált az Instagramon, amelyen csütörtökön nyilvánosságra is hozta első közleményét. A pilótáknál az elmúlt hetek történései verték ki a biztosítékot, de régebbi sérelmeket is felemlegettek a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fura büntetéseivel kapcsolatban.

2022-es beiktatása óta az FIA elnöke, Mohammed Ben Szulajem számos ellenséget szerzett magának feleslegesnek tűnő harcaival, és most már az F1-es versenyzők is egységesen felléptek ellene. Trágár szóhasználat miatt nemrég Max Verstappen és Charles Leclerc is büntetést kapott, de két éve Lewis Hamilton ékszerviselését is szankcióval fenyegette az FIA. A pilótáknak elegük van abból, hogy gyerekként kezelik őket.

„Tagjaink profi versenyzők, akik a Formula–1-ben, a motorsport csúcsán szerepelnek – áll a közleményben. – Gladiátorok, akik minden nagydíjon nagyszerű show-t nyújtanak a rajongóknak. Ami a trágár kifejezéseket illeti, van különbség aközött, hogy valaki sértegetni akar másokat, vagy hogy általánosságban használja, mint például a rossz időjárásra, egy Formula–1-es autóhoz hasonló élettelen tárgyra vagy egy versenyhelyzetre. Arra ösztökéljük az FIA elnökét, hogy a saját hangnemére és nyelvezetére is ügyeljen, amikor a versenyzőkhöz vagy a versenyzőkről beszél akár nyilvánosan, akár máshol. Továbbá a tagjaink felnőttek, akiknek nem szükséges utasításokat adni a médián keresztül olyan témákban, mint az ékszer- vagy az alsónemű-viselés.”

A pilóták arra is felhívták a figyelmet, hogy nem értenek egyet bárminemű pénzbüntetéssel, és felszólították az FIA-t, hogy hozza nyilvánosságra, pontosan mire költi a befizetett összegeket.

 

Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
2 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
20 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
23 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik