Az FIA összeférhetetlenség miatt ejtette Johnny Herbertet a sportfelügyelői testületből

H. L.H. L.
2025.01.29. 13:10
Herbert összeférhetetlenség miatt veszíti el a pozícióját a döntéshozói testületben (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) szerdán hivatalosan megerősítette, hogy a korábbi Formula–1-es pilóta, Johnny Herbert 2025-től már nem fogja ellátni a sportfelügyelői feladatkörét összeférhetetlenség miatt.

Johnny Herbert 2010 óta számos versenyen segítette a sportfelügyelők munkáját, mert az volt az elképzelés, hogy korábbi versenyzőként jobban átláthat bizonyos versenyhelyzeteket, és a pilóták szemszögéből is értékelheti a történteket. A pályafutása során három nagydíjon győzedelmeskedő brit emellett 2022 végéig a Sky Sports egyik szakértőjeként is tevékenykedett, de azóta is hallatja a hangját, és fogadóirodával együttműködve több ízben megosztotta a véleményét a testület döntéseivel kapcsolatban is. 

Mindez felvetette a kérdést, hogy sportfelügyelőként vagy médiaszemélyiségként foglal-e épp állást, s munkája különösképpen a Mexikóvárosi Nagydíjat követően került a figyelem középpontjába. Herbert ugyanis akkor részese volt a döntéshozói testületnek, amely két büntetést is kirótt Max Verstappenre, majd egy fogadóiroda felületén osztotta meg az észrevételeit a meghozott ítélet kapcsán. 

Az Autosport/Motorsport.com értesülései szerint ez utóbbi, vagyis a fogadóirodákkal kötött üzletei vezettek az FIA szerdai bejelentéséhez, melyben a szövetség hivatalosan is megerősíti, hogy Herbertet a 2025-ös idénytől már nem alkalmazza sportfelügyelőként. „Sajnálattal tudatjuk, hogy Johnny Herbert a továbbiakban nem fogja betölteni az F1-es sportfelügyelői pozíciót az FIA-nál. Johnny széles körben nagy tiszteletnek örvend, és felbecsülhetetlen tapasztalattal, valamint szakértelemmel látta el a munkáját. Ugyanakkor megbeszélések után közös megegyezéssel arra jutottunk, hogy a FIA sportfelügyelőjeként és médiaszakértőjeként végzett feladatai összeegyeztethetetlenek egymással. Köszönettel tartozunk neki a szolgálatáért, és sok sikert kívánunk neki a jövőbeni munkájához."

A sportfelügyelők munkája már jó ideje szolgáltat beszédtémát, és az F1-es versenyzők több alkalommal is jelezték, hogy állandó testületet szeretnének, az FIA elnöke, Mohamed ben Szulajem ugyanakkor kiáll amellett, hogy erre nincs szükség. Az elnök az új tisztviselők hosszadalmas képzése mellett financiális okokra hivatkozik. A sportfelügyelők jelenleg nem kapnak fizetést, önkéntesek, és a munkájuk részeként kizárólag a versenyhelyszínekre történő utazásaik költségeit fedezik. 

 

 

 

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
11 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
15 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
19 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik