Ismét telt ház várható a Hungaroringen

2025.02.12. 11:07
Fotó: Hungaroring
Az utolsó előtti ideiglenes lelátóra is elkezdték értékesíteni a jegyeket a 40. Magyar Nagydíjra.

A megújuló Hungaroring új főépülettel és vadonatúj főlelátóval fogadja augusztus első hétvégéjén a Formula–1 mezőnyét és a futamra érkező közönséget, és az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is telt ház várható.

Erre abból lehet leginkább következtetni, hogy ma az utolsó előtti ideiglenes lelátóra is megnyitották a jegyértékesítést. Mert bár a fedett tribünre korlátozott számban lehet még belépőt kapni, az összes többi lelátó megtelt, és a sétáló jegyek is elfogytak.

A Pit Exit2 tribün, amelyen nagyságrendileg kétezer ember foglalhat majd helyet, és amelyre mától kaphatóak a belépők, ráadásul az egyik legjobb hely az egész pályán – a célegyenesben helyezkedik el, a boxutca kijáratánál, ahonnan nagyon sok látványos akciónak lehetnek tanúi a nézők úgy, hogy közben nem esnek ki a főlelátó mögötti események forgatagából sem.

Az idei F1-es szezon az átigazolások és a küszöbön álló fejlesztések okán az utóbbi évek egyik legérdekesebbjének ígérkezik, s ha ez nem lenne elég, a Hungaroring is rátesz egy lapáttal, hiszen bár a felújítás csak 2026-ra fejeződik be teljesen, a külső szemlélőt egy vadonatúj főépület és egy kész főlelátó fogadja majd.

A felújítás ugyanis eddig is elképesztő ütemben zajlott, most azonban valósággal turbó-fokozatba kapcsolt: 900 ember dolgozik naponta azért, hogy augusztusra minden készen álljon.

A tető nehézacél szerelése elérte az ötvenszázalékos készültséget – a nagyságrendet mi sem mutatja jobban, mint hogy eddig 600 tonna acélszerkezetet építettek be. Befejeződtek a személyzeti alagút szerkezetépítési munkálatai (ez az alagút a főépület elején, a rajtrács magasságában fut át a föld alatt), a szerkezetépítéshez használt öt toronydaruból négyet már el is bontottak.

Zajlik a falazás, folyamatosan építik be a nyílászárókat, szerelik a függönyfalakat, és természetesen az épületgépészettel, erős- és gyengeáram szereléssel foglalkozók is F1-es tempót diktálnak.

Augusztusban pedig jönnek majd a versenyzők, akik a megszokott aszfaltcsíkon, de teljesen új környezetben mérhetik össze tudásukat. A hangulat azonban garantált, ahogy azt már a Hungaroringen megszokhatták!

További részletek itt!

 

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
2 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
4 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik