A Honda bízik benne, hogy a jövőben még együtt dolgozhat Verstappennel

H. L.H. L.
2025.04.28. 16:11
null
Verstappen útja az Aston Martinhoz vezethet? (Fotó: AFP)
A jövőre már a Formula–1-es Aston Martinnak motorokat szállító Honda elnöke, Vatanabe Kodzsi bízik benne, hogy a jövőben még együtt dolgozhat Max Verstappennel.

Mint ismert, a Red Bull és a Honda útjai a mostani idény végén különválnak, a „vörös bikák" a Forddal lépnek partnerségbe, és használnak saját gyártású motorokat, míg a japán gyártó az Aston Martin kizárólagos beszállítója lesz. Max Verstappen révén az osztrák alakulat győzelemmel ajándékozhatta meg a Hondát az utolsó közös Japán Nagydíjon, de a holland versenyző már akkor jelezte, szívesen dolgozna még együtt a japánokkal a jövőben, így egyelőre nem vesz végleges búcsút tőlük. 

Az érdeklődés kölcsönös, legutóbb a Honda elnöke, Vatanabe Kodzsi a Telegraafnak adott nyilatkozatában beszélt arról, hogy reméli, lesz még lehetőség a közös folytatásra. „Először is mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy hozzásegíthessük az ötödik világbajnoki címéhez az idén. Ezután természetesen már az Aston Martinnal folytatott együttműködésünkre fogunk összpontosítani. De őszintén szólva bízom benne, hogy a Hondának lesz még lehetősége együtt dolgozni Verstappennel. Szívből remélem."

Verstappen a dobogó tetején ünnepelhetett Japánban (Fotó: AFP)

„Sokszor beszélgettem vele, és mindig pozitívan viszonyult a hozzáállásunkhoz és mentalitásunkhoz. Max nagyon jól kommunikál a Honda mérnökeivel. Világosan beszél, és ennek köszönhetően a mérnökök a legnagyobb rajongói lettek, és nagyon elkötelezettek. Az emberek gyakran csak a sportolót látják, de én Max emberi oldalát is mélyen tisztelem" –tette hozzá. 

Arra, hogy a felek közötti együttműködés akár szünet nélkül is folytatódjon, egyre nagyobb esély van, hiszen kérdéses, hogy a négyszeres világbajnok kitölti-e a 2028 végéig szóló szerződését a Red Bull-lal, és több szakértő, korábbi versenyző, köztük Martin Brundle szerint is a silverstone-i csapat lehet a pilóta következő állomása. 

F1
2025.04.27. 12:30

Alonso mindenképpen versenyezni akar 2026-ban, de az Aston Martin félreállítja Verstappen miatt?

„Mindig ott leszek, hogy segítsem a csapatot."
4. MIAMI NAGYDÍJ
MÁJUS 2., PÉNTEK
Szabadedzés18.30–19.30
Sprintidőmérő22.30–23.14
MÁJUS 3., SZOMBAT
Sprintverseny18.00–19.00
Időmérő22.00–23.00
MÁJUS 4., VASÁRNAP
A verseny (57 kör, 308.326 km) rajtja22.00
KÖVETKEZŐ VERSENYEK
Emilia-romagnai Nagydíj, Imolamájus 18., 15.00
Monacói Nagydíj, Monte-Carlomájus 25., 15.00
Spanyol Nagydíj, Barcelonajúnius 1., 15.00

 

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
13 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
17 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik