„Norris volt a hős a Hungaroringen” – nemzetközi sajtóvisszhang a Magyar Nagydíj után

2025.08.04. 10:56
null
Lando Norris öröme (Fotó: Dömötör Csaba)
A nemzetközi sajtó főként a pontversenyt ismét szorossá tévő Lando Norris diadaláról, illetve a Ferrari csődjéről írt a vasárnapi 40. Formula-1-es Magyar Nagydíj másnapján.

Anglia

The Sun:

„Lando egy csoda. A brit pilóta rendkívül szoros csatában nyert Magyarországon, majd boldogan csókolta meg büszke barátnőjét. A bajnoki cím szempontjából döntő futamon vagyunk túl, mivel a bátor Norris egykiállásos stratégiát követett, ami kifizetődött elszánt és félelmet nem ismerő csapattársa, az éllovas Oscar Piastri ellen.”

The Guardian:

„Norris diadalmaskodott Mogyoródon, miután egy rendkívül izgalmas és idegőrlő csatában meghúzta az egykiállásos trükköt. A brit versenyző drámai és ritkán látható végjátékban utasította maga mögé Piastrit.”

Daily Mirror:

„Norris nagyszerűen alkalmazta az alternatív stratégiát, és fontos győzelmet aratott Magyarországon.”

Olaszország

La Gazzetta dello Sport:

„Norris hőstette: előbb hibázott, majd stratégiájának köszönhetően győzött, így továbbra is nyílt a küzdelem a vb-címért.”

Tuttosport:

„Ferrari-csőd Mogyoródon, Charles Leclerc az első helyről a negyedikre csúszott, majd dühében vezethetetlennek nevezte autóját. Úgy tűnt, hogy eljött az alkalom a fordulatra az idei szezonban, de az első rajtkocka is kevésnek bizonyult.”

Spanyolország

Marca:

„Norris mesterien versenyzett, Fernando Alonso pedig hősiesen küzdött. Budapest a kelet kapuja, ezúttal pedig a világbajnoki cím kapuja is volt, Norris végül újra izgalmassá tette a pontversenyt azzal, hogy maga mögött tartotta Piastrit.”

Mundo Deportivo:

„Norris beizzította az F1-szezont.”

Sport:

„Norris drámai diadalt aratott Magyarországon csapattársa, Piastri előtt, aki a hajrában óriási nyomás alatt tartotta őt.”

Franciaország

Le Parisien:

„A McLaren újabb erődemonstrációja. Norris egy kimerítő versenyen rendkívül értékes győzelmet zsebelt be.”

RMC:

„A Magyar Nagydíj lassan indult be, de epikus párharccal zárult. Norris a kilencedik futamát nyerte meg, Leclerc pedig a nap vesztese lett.”

Ausztria

Kronen Zeitung:

„A McLaren duplázott, Leclerc csalódott.”

Salzburger Nachrichten:

„A Red Bull felejthető hétvégén van túl a nyári szünet előtt, Mogyoródon megint a McLarenek uralkodtak.”

Svájc

Blick:

„Ismét pontot szerzett a Sauber csapat. Norris győzött, Leclerc őrjöngött.”

 

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
7 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
10 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
13 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik