Románia: két visszavonult játékos lehet újra válogatott

2014.12.12. 10:58
A válogatottságtól visszavonult két védőt, Mirel Radoit és Stefan Radut szeretné rávenni a visszatérésre Anghel Iordanescu, a magyarokkal azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő román csapat szövetségi kapitánya.

A jelenleg az egyesült arab emírségekbeli al-Ahlit erősítő, 33 éves Radoi 2010-ben mondta le a válogatottságot, miután összeveszett az akkori szakvezetővel, Razvan Lucescuval, míg Radu, a Lazio 28 esztendős baloldali hátvédje tavaly személyes okokra hivatkozva lépett vissza a szerepléstől a nemzeti együttesben.

„Minden olyan játékosra szükségünk van, aki tud segíteni a csapatnak. Radoi és Radu pedig olyan futballisták, akik magas szintű teljesítményre képesek. Beszélni akarok velük, de nem telefonon, hanem személyesen” – jelentette ki a román válogatott élére októberben immár harmadszor kinevezett szövetségi kapitány.

A románok négy forduló után veretlenül, tíz ponttal vezetik a csoportot, egyetlen pontvesztésük a hét ponttal harmadik helyen álló magyarok ellen volt Bukarestben.

Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Bernd Storck: A 2016-os Eb-n mindenki mögénk állt, ezt sohasem felejtem el

Magyar válogatott
2026.06.14. 09:43

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Szabó István: Dolgozik bennem a bizonyítási vágy a Csíkszeredánál

Minden más foci
2026.06.04. 15:52

Socca: kikaptunk a románoktól, de folytatjuk az Eb-t

Magyar válogatott
2026.05.22. 20:45

Románia: a súlyos sérülés után pályára érkező mentő elakadt az esőben, a játékosoknak kellett betolni – videó

Minden más foci
2026.05.01. 10:42

Románia: Gheorghe Hagi 25 év után tér vissza a válogatott élére

Minden más foci
2026.04.20. 13:59
Ezek is érdekelhetik