Vb 2010: gyalog indult Dél-Afrikába egy szerb szurkoló

MTI MTIMTI MTI
2010.04.08. 09:12
Címkék
Gyalog indult a Dél-afrikai Köztársaságba, a június 11-én kezdődő labdarúgó-világbajnokság helyszínére egy 39 éves szerb szurkoló, aki tervei szerint a D-csoport nyitómérkőzésére, a Szerbia–Ghána összecsapásra ér Pretoriába.

Szasa Jovics egy nemzeti zászlóval, egy hátitáskával és egy világtérképpel vágott neki a 16 ezer km-es útnak, s elmondása szerint a lehető legkevesebbszer szeretné igénybe venni a tömegközlekedési eszközöket, ugyanakkor gyakran fog stoppolni.

„Egy éve tervezem ezt az utat – mondta a helyi médiának Jovics. – Remélem, hogy a csapat a vb-n tesz róla, hogy utólag azt mondhassam, volt értelme belevágni."

A szerbek a ghánaiakkal, a németekkel és az ausztrálokkal kerültek egy csoportba, és a július 11-ig tartó torna lesz az első nemzetközi futballviadal, amelyen Szerbia önálló államként vesz részt.

Legfrissebb hírek

A két öngólt vétő Szerbia csúnyán kikapott Mexikótól, Csehország Guatemalát győzte le felkészülési mérkőzésen

Foci vb 2026
2026.06.05. 10:24

Vereség Nisben, kétgólos hátrányból várjuk a szerbek elleni vb-selejtező visszavágóját

Kézilabda
2026.05.14. 19:44

Luka Krivokapics: Kukics hiánya pluszmotivációt jelenthet a magyarok ellen

Kézilabda
2026.05.13. 16:47

Botrány a szerb pólóban: tizenegy Európa-bajnok mondta le a válogatottságot, a kapitány sem marad

Vízilabda
2026.05.08. 13:35

Szerbiát is legyőzte pólóválogatottunk, ott lesz a júliusi vk-szuperdöntőn

Vízilabda
2026.04.08. 13:58

Vb-felkészülés: Szerbia legyőzte Szaúd-Arábiát, Anglia kikapott Japántól

Foci vb 2026
2026.03.31. 22:54

Berke Balázs Topolyán vezet válogatott mérkőzést

Minden más foci
2026.03.30. 09:26

A spanyolok a szerbeket, a hollandok a norvégokat győzték le felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
2026.03.27. 22:59
Ezek is érdekelhetik