Vb 2010: a rendőrség feloszlatta a biztonsági őrök durbani tüntetését
Hétfőre virradóra a dél-afrikai rohamrendőrség feloszlatta a durbani stadion mellett az alacsony bérek miatt tiltakozó magán biztonsági őrök tüntetését.
A világbajnokság egyik helyszíne, a Moses Mabhida Stadion mellett több száz dühös biztonsági őr kezdett tüntetni alacsony fizetése miatt, néhány órával azután, hogy a német válogatott 4–0-ra megverte az ausztrál csapatot.
A rendőrök könnygázgránátot vetettek be a megmozdulás feloszlatására, kiszorítva a tüntetőket a stadion melletti parkolóból.
Az egyik biztonsági őr elmondta, hogy napi 1500 randot (195 dollárt) ígértek nekik a munkájukért, ám végül csak 190 randot (25 dollárt) fizettek ki számukra.
Legfrissebb hírek

Maradona a mennyben, majd a pokolban – vb-videók
Minden más foci
2026.06.25. 17:29

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó
Foci vb 2026
2026.06.25. 14:40
Ezek is érdekelhetik




