Vb 2010: örömmámor Montevideóban az uruguayi továbbjutás után

MTI MTIMTI MTI
2010.06.26. 20:59
Karneváli hangulat uralkodott Montevideóban azután, hogy az uruguayi labdarúgó-válogatott a dél-koreaiak felett aratott 2–1-es győzelemmel szombaton bejutott a dél-afrikai világbajnokság negyeddöntőjébe.  

„Köszönjük nektek, fiúk, hogy ekkora örömet szereztetek!" – kiáltott fel az egyik szurkoló, Marcelo a piaci árusoknak és mutatványosoknak otthont adó Mercado del Puerto kikötőben, ahol néhány százan ünnepelték közösen, dobszóra táncolva a futballsikert.

Montevideo fő sugárútján is gyorsan megbénult a forgalom az egyre nagyobb számban érkező szurkolók miatt.

Az uruguayi válogatott 1970-ben, Mexikóban elődöntőbe jutott, azóta ez a legjobb szereplése.

„Suárez és Forlán a legjobbak, velük világbajnokok lehetünk" – állította a kilencéves Mathias, aki a szombaton kétgólos Suárezt foglalkoztató Ajax mezében pózolt.

Nem sokkal messzebb konfetti és papíreső hullott az erkélyekről a város történelmi központjára.

Az internetes lapok máris az egekig magasztalták a csapatot, s tovább folytatódó álomról, fantasztikus sikerről számoltak be.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–0

Foci vb 2026
44 perce

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
1 órája

Balhé Uruguay háza táján, a keret egy része fellázadt Bielsa ellen

Foci vb 2026
14 órája

Az uruguayi játékosok egy része fellázadt Bielsa ellen – sajtóhír

Foci vb 2026
15 órája

Vb-sállal pózolt az uruguayiak meccsén a pornószínésznő – videó

Foci vb 2026
2026.06.24. 14:41

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55
Ezek is érdekelhetik