Vb 2014: amerikai invázió - majd' 200 ezer jegyet vettek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.06.17. 22:04
Megdőlni látszik az az általános vélekedés, hogy az amerikaiak nem szeretik a(z európai) focit.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) közlése szerint a házigazda Brazília után az Egyesült Államok lakóinak jutott a legtöbb jegy a világbajnokságon.

A FIFA statisztikái szerint az amerikai szurkolók összesen 198 208 jegyet vásároltak, ugyanakkor a beszámolók szerint Rio de Janeiróba még a jegytulajdonosokon felül is rengeteg amerikai utazott el, hogy a helyszínen élje meg a vb-hangulatot. Az amerikai turistainváziót ráadásul tovább erősítheti, hogy Jürgen Klinsmann csapata első mérkőzésén némi meglepetésre 2–1-re legyőzte Ghánát.

Legfrissebb hírek

Csillag születik: így köszönti a FIFA a 39 éves Lionel Messit – videó

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:49

A skótok ellen néhány percre beállhat Neymar – vagy esetleg többre is?

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:36

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Vb-történelem: Joe Cole akkora gólt lőtt, mint talán soha máskor

Minden más foci
2026.06.20. 14:53

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!

Foci vb 2026
2026.06.19. 23:48

Luis Suárez visszatért és legyilkolta Angliát – vb-videók

Minden más foci
2026.06.19. 14:15

Panaszt nyújt be Irán a FIFA-nál a vb-n őket érő igazságtalanságok miatt

Foci vb 2026
2026.06.19. 11:39

Messi az élen, Ronaldo a fasorban sincs a FIFA játékosrangsorában

Foci vb 2026
2026.06.18. 18:56
Ezek is érdekelhetik