Vb 2014: „Inkább csúnya továbbjutást, mint szép búcsút"

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.01. 01:46
null
Joachim Löw seregszemlét tart a hosszabbítás előtt (Fotó: Reuters)
A németek a játékuknak nem örülnek, a továbbjutásuknak igen.

 

„Jó fellélegezni egy ilyen meccs után – fogott kritikus értékelésbe Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya az Algéria ellen hosszabbításban 2–1-re megnyert vb-nyolcaddöntő után. – Az akarat diadala volt. Az első félidőben rosszul játszottunk, rengeteg volt a ránk nem jellemző rossz passz, ezért is döntöttünk Schürrle, majd Khedira becserélése mellett. Fel is javult a csapat, mindenki próbált minden tőle telhetőt megtenni. Fontos megemlíteni, hogy Manuel Neuer nagyon fontos labdákat szerzett a kifutásaival. Vannak olyan mérkőzések a világbajnokságokon, amelyeken így kell túlverekedni magunkat."

„Ha valaki nem használja ki a helyzeteit, akkor annak hosszabbítást kell vívnia – folytatta Philipp Lahm csapatkapitány. – Különösen a második félidőben bántunk bőkezűen a helyzetekkel. Amúgy a mérkőzés pontosan olyan nehéz volt, amilyennek előzetesen vártuk."

„Másként kellett volna teljesítenünk, de Algéria nagyon jó formában volt – mondta a lefújás után a németek első góljának szerzője, André Schürrle. – De nem számít, hogyan, a lényeg, hogy bejutottunk a negyeddöntőbe. A lövésemnél kicsit szerencsém volt. Franciaország ellen más szintű teljesítmény kell."

„Mit is mondhatnék? Mindegy, hogy miként, de továbbmentünk – fújtatott Per Mertesacker. – A tizenhat között már nincsenek karneváli csapatok. Ha választanom kell csúnya, de sikeres világbajnokság és szép játékkal való búcsú között, inkább az elsőre teszem a voksom. Algéria nagyon megnehezítette a dolgunkat, de végül megérdemeltük a győzelmet. Most megyek, és három napot a jeges medencében töltök."

„Kemény százhúsz percen vagyunk túl, kemény lesz így játszani a franciákkal. Úgy vélem, hogy azon a meccsen mindenképp támadóbb futballt kell játszanunk" – tekintett előre Manuel Neuer.

„Büszkék lehetünk a csapatunkra – mondta Madzsid Bugerra, az algériaiak védője. – Mindenkinek köszönjük, aki tett valamit a sikeres szereplésünkért. Algériának nagyszerű csapata van, rászolgáltunk a megbecsülésre. Reméljük, hogy ez a világbajnokság minden algériai labdarúgónak hasznára válik, mert bizony egy kicsit alulértékelnek bennünket. Köszönet jár a mellettünk végig kitartó algériai szurkolóknak, és a braziloknak is, jólesett a szimpátiájuk."

EMLÉKEZTETŐ

VB 2014, NYOLCADDÖNTŐ
NÉMETORSZÁG–ALGÉRIA 2–1 (0–0, 0–0, 1–0) – HOSSZABBÍTÁS UTÁN
Porto Alegre,
Beira-Rio. 43 063 néző.. V: Ricci (brazil)
NÉMETORSZÁG:
Neuer – Mustafi (Khedira, 70.), Mertesacker, J. Boateng, Höwedes – Schweinsteiger (Kramer, 109.), Lahm, Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, 46.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
ALGÉRIA:
M'bolhi – Mandi, Belkalem, Hallis (Bugerra, 97.), Gulam – Laszen, Mosztefa, Taider (Brahimi, 78.) – Feguli, Szudani (Dzsabu, 100.), Szlimani.Szövetségi kapitány:Vahid Halilhodzic
Gólszerző: Schürrle (92.), Özil (119.), ill. Dzsabu (121.)

Legfrissebb hírek

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
11 órája

Edzője és társai is megvédték Neuert

Foci vb 2026
18 órája

Vb 2026: A németek védelmükbe vették Manuel Neuert, a kapus sem hibáztatja magát

Foci vb 2026
19 órája

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

„Volt egy nagyon magas támadójuk" – Jordánia szövetségi kapitánya is kiemelte Benbualit

Foci vb 2026
2026.06.23. 10:04

Jordánia királya a lelátón, a herceg az öltözőben – fotó, videó

Foci vb 2026
2026.06.23. 09:55

„Volt egy nagyon magas támadójuk…” – a jordániai kapitány Benbualiról

Foci vb 2026
2026.06.23. 09:37
Ezek is érdekelhetik