Az UEFA elnézést kért a skót szurkolóktól

Skót szurkolók, az utolsó, Dánia elleni vb-selejtezőn (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnézést kért a skót szurkolóktól, miután szerzői jogsértésre hivatkozva több olyan videófelvételt is eltávolíttatott a közösségi médiából, amelyeken a drukkerek a válogatott világbajnoki kijutását ünneplik.
A Skót Futballszurkolók Szövetsége (SFSA) korábban e-mailt kapott az UEFA-tól, amelyben utóbbi szervezet jelezte: engedély nélkül osztottak meg tv-felvételeket a dánok elleni 4–2-es sikerről. A közvetítési jogokkal rendelkező kontinentális szövetség ugyanakkor pénteken, szóvivőjén keresztül jelezte: úgy tűnik, hogy a szóban forgó tartalmakat tévesen szúrta ki az úgynevezett tartalomvédelmi ügynökségük.
Az UEFA egyúttal bocsánatot kért, amiért az érintett bejegyzések miatt az SFSA X-oldalát blokkolták.
Skócia a keddi sikerrel 1998 után először jutott ki a világbajnokságra.
Legfrissebb hírek

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk
Foci vb 2026
2026.06.25. 03:22

Folytatjuk!
Foci vb 2026
2026.06.25. 01:09

Vinícius Júnior duplázott Skócia ellen – videó
Foci vb 2026
2026.06.25. 00:40
Ezek is érdekelhetik


