Az UEFA elnézést kért a skót szurkolóktól

V. J./MTIV. J./MTI
2025.11.22. 13:04
null
Skót szurkolók, az utolsó, Dánia elleni vb-selejtezőn (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnézést kért a skót szurkolóktól, miután szerzői jogsértésre hivatkozva több olyan videófelvételt is eltávolíttatott a közösségi médiából, amelyeken a drukkerek a válogatott világbajnoki kijutását ünneplik.

A Skót Futballszurkolók Szövetsége (SFSA) korábban e-mailt kapott az UEFA-tól, amelyben utóbbi szervezet jelezte: engedély nélkül osztottak meg tv-felvételeket a dánok elleni 4–2-es sikerről. A közvetítési jogokkal rendelkező kontinentális szövetség ugyanakkor pénteken, szóvivőjén keresztül jelezte: úgy tűnik, hogy a szóban forgó tartalmakat tévesen szúrta ki az úgynevezett tartalomvédelmi ügynökségük.

Az UEFA egyúttal bocsánatot kért, amiért az érintett bejegyzések miatt az SFSA X-oldalát blokkolták.

Skócia a keddi sikerrel 1998 után először jutott ki a világbajnokságra.

 

Legfrissebb hírek

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk

Foci vb 2026
Tegnap, 3:22

Carlo Ancelotti: Az volt a célunk, hogy jobban játsszunk, mint ahogyan Haiti ellen tettük

Foci vb 2026
Tegnap, 2:15

Brazília és Marokkó kéz a kézben jut tovább a C-csoportból, Ancelotti csapata nyerte meg a négyest

Foci vb 2026
Tegnap, 2:04

Vinícius fantasztikus játékával Brazília megverte Skóciát, így csoportelső

Foci vb 2026
Tegnap, 2:02

Neymar a pályán – először játszott ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
Tegnap, 1:46

Folytatjuk!

Foci vb 2026
Tegnap, 1:09

Négygólos döntetlen Atlantában, míg Brazília 2–0-ra vezet a szünetben

Foci vb 2026
Tegnap, 0:52

Vinícius Júnior duplázott Skócia ellen – videó

Foci vb 2026
Tegnap, 0:40
Ezek is érdekelhetik