Szuper Levente: „Más csapat nem is jöhetett számításba, mint a Volán”

2008.09.17. 16:02
Címkék
Pénteken indul az Osztrák Jégkorongliga idei szezonja, az Alba Volán jégkorongcsapata pedig megkezdi 150 napos menetelését az alapszakaszban, amely 54 mérkőzésből áll. A klub szakvezetősége sajtótájékoztatón összegezte a menedzsment és a csapat eddigi munkáját.
Szuper Levente a Volán és a magyar válogatott meghatározó játékosa
Fotó: Mirkó István (NS-archív)
Szuper Levente a Volán és a magyar válogatott meghatározó játékosa
Szuper Levente a Volán és a magyar válogatott meghatározó játékosa
Fotó: Mirkó István (NS-archív)
Szuper Levente a Volán és a magyar válogatott meghatározó játékosa

Tóth István, az Alba Volán vezérigazgatója, a klub társelnöke bevezetőjében emlékeztetett arra, hogy egy esztendeje még sötétben tapogatózva indultak el, most pedig már olyan csapatot sikerült kialakítaniuk, amelyhez fogható még sohasem korcsolyázott a fehérvári Jégcsarnok jegére. Annak ellenére, hogy 14 játékos távozott a klubtól, a helyükre tehetséges fiatalokat és tapasztalt, nemzetközi szinten is jegyzett hokisokat sikerült beépíteni.
Szuper Levente, a magyar válogatott első számú kapusa hosszú idő után áll ismét hazai együttes ketrece előtt.

„Nagy lökést jelentett nekem, hogy ismét itthon szerepelhetek, s ha Magyarországról van szó, akkor más csapat nem is jöhetett számításba, mint az Alba Volán. A világ minden táján megfordultam már – Olaszország, Svédország, Németország –, de a szapporói vb sok mindenre megtanított. Tudom, hogy mit kell képviselnem, s szeretnénk tovább írni ezt a csodálatos jégkorong-történelmet” – hangsúlyozta.

Ted Sator, a gárda amerikai mestere leginkább arra hívta fel a figyelmet, hogy az idén a Volán lehet a liga meglepetéscsapata. „Optimistán várom a bajnokságot, reális célunk a nyolc közé kerülés, ám ehhez még rengeteg munkára van szükség. Itt mindenki mindenkit legyőzhet, és igazság szerint még nem teljes a csapatunk, legfőképpen a támadósort kell megerősítenünk, kapus- és védőposzton jól állunk” – tette hozzá.

Nem véletlen, hogy a sok nagy csatát megélt új szerzemény, a kanadai Nathan Martz is így fogalmazott: „Minden meccsen meg kell feszülnünk a sikerért, csak így tudunk sok mérkőzést nyerni, amivel teljesíthetjük célkitűzéseinket.”

A sorozatra kibocsátott bérletek jól fogynak, számuk elérheti az ezret, átlagban 1800-2500 szurkolót vár a klub egy-egy ligamérkőzésre. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató elmondta, hogy ugyan nem rózsás a klub anyagi helyzete, de szeretik a kihívásokat, s támogatóik segítségével reményei szerint az idén sem lesznek problémáik, és átvészelik a nehezebb időszakokat.

„Tárgyalásban állunk két-három céggel a támogatásokról, mert azt nem titkoljuk: a költségvetés húsz százalékát jövő májusig még elő kell teremtenünk.”

A fehérváriak pénteken a tavalyi bajnokság negyedik helyezettje, a Liwest Black Linz otthonában lépnek először jégre a 2008–2009-es szezonban.
Legfrissebb hírek

Itt az újabb meglepetés: Zöld-foki-szigetek Uruguay ellen is pontot szerzett

Foci vb 2026
37 perce

Egyiptom és Új-Zéland sem változtatott az első fordulós kezdőcsapatán

Foci vb 2026
55 perce

Hétfői sportműsor: Argentína–Ausztria, Franciaország–Irak és Norvégia–Szenegál a vb-n

Minden más foci
1 órája

Uruguay fordított és 2–1-re vezetett a félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
1 órája

Beiranvand minden iráni drukkernek kezet csókolna a belgák elleni szurkolásért

Foci vb 2026
2 órája

Az angyalok tánca – Kő András publicisztikája

Foci vb 2026
2 órája

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik