Jégkorong: elhunyt a verekedés után kómába esett kanadai játékos

2009.01.04. 00:43
Címkék
Háromhetes kóma után elhunyt Don Sanderson, az ontariói Whitby Dunlops jégkorongcsapatának védője, aki egy mérkőzésen kitört verekedésben sérült meg halálosan.
Ha egy, a legnagyobb jégkorong-verekedésekről készült összeállításon lehet is szórakozni, a mindössze 21 éves Don Sanderson esete figyelmeztető például szolgál mindenkinek, hogy milyen veszélyes is lehet egy "erőpróba" a jégen: a fiatal kanadai hokis egy bunyóban elvesztette a fejvédőjét, és olyan szerencsétlenül esett, hogy beverte a fejét, majd kómába zuhant.

Sanderson háromhetes kóma után hunyt el a hamiltoni kórházban, az Ontario Hockey Association (amelynek a sors gonosz tréfájaként nagyon szigorú szabályai vannak a verekedések elkerülése érdekében…) pedig bejelentette, legközelebbi ülésén ismét megvizsgálja a szabályzatot. A fiatal játékos temetése január 6-án lesz.
Legfrissebb hírek

Az Újpest elnöke is megszólalt az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárásáról

Labdarúgó NB I
10 perce

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
10 perce

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
11 perce

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
13 perce

Nem egyszerű kvízkérdés: a mostani vébén eddig kivel szemben szabálytalankodtak a legtöbbet?

Foci vb 2026
24 perce

A múzeum nem elefántcsonttorony – Hosszú kávé Szanyi Brigittával

Képes Sport
33 perce

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
34 perce

Svéd és francia éllovas a gólpasszlistán

Foci vb 2026
38 perce
Ezek is érdekelhetik