MOB: miniszteri kérésre nem kaptak juttatást a hokisok

2009.02.05. 01:05
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) miniszteri kérésre nem javasolt juttatást a téli játékokra elkülönített 118 milliós felkészülési keretösszegből a jégkorongozóknak.
A MOB ezt azért jelezte az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében, mert „a jégkorongszövetség keddi sajtótájékoztatóján külön hangsúlyt kapott, hogy a MOB nem támogatja a válogatott felkészülését a rigai olimpiai selejtezőtornára”. Az állásfoglalás szerint Gyenesei István sportért felelős önkormányzati miniszter kérését azzal indokolta, hogy a jégkorongozóknak más csatornákon keresztül összesen 440 milliós extra támogatást folyósít a költségvetés. A MOB közvetlenül nem ad támogatást egyetlen szövetségnek sem, csak javaslatot tesz az állami költségvetés versenysportra szánt főösszegének felosztására. „Amennyiben hétvégén sikerül az olimpiai kvóta megszerzése, a MOB a maga részéről garantálja, hogy a jégkorongozók hasonlóan magas szintű kiszolgálásban részesülnek, mint korábban akár a nyári, akár a téli játékokra készülő sportolók” – áll a közleményben.
Legfrissebb hírek

Klubot váltott a svájciak támadója

Foci vb 2026
5 perce

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
17 perce

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
22 perce

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
32 perce

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
48 perce

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
57 perce

Népsport: A vesztesek hangja

Népsport
1 órája

Íme, a mai, holnap hajnali felhozatal!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik