Jégkorong: megkezdték a felkészülést a magyarok a vb-re

MTI MTIMTI MTI
2009.03.31. 07:11
Címkék
Megkezdte a közös világbajnoki felkészülést hétfőn a magyar jégkorong-válogatott, amelyből 17 év után először hiányzott a múlt kedden elhunyt Ocskay Gábor.
Pat Cortina szövetségi kapitány a káposztásmegyeri tréning előtt külön megbeszélést tartott a keret idősebb játékosaival, hogy együtt tudják feldolgozni a tragédia okozta sokkot.A hétfői edzésen még nem tudott részt venni a franciaországi légió, Ladányi Balázs, Szélig Viktor és Vas Márton, ők szerdán – Ocskay Gábor temetésénél – csatlakoznak a csapathoz. Hiányzik továbbá Budai Krisztián, aki szlovákiai klubjával még érdekelt az ottani bajnokságban. Amíg a távollevők nem érkeznek meg, addig Berta Ákos és Kiss Ákos készül együtt a kerettel.Az együttesre öt mérkőzés vár a vb előtt. Csütörtökön és pénteken Finnországgal, 6-án és 7-én Norvégiával, 22-én pedig a címvédő Oroszországgal csap össze.A svájci vb-n 24-én Szlovákia, 26-án Kanada, 28-án pedig Fehéroroszország lesz az ellenfél. Ezek után dől el, hogy a kiesés ellen vagy a középdöntőben kell-e pályára lépnie Cortina alakulatának.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
15 perce

Legendák mellé került a kolumbiai kapus

Foci vb 2026
21 perce

Mészáros Erika: Negyvennek érzem magam!

Kajak-kenu
34 perce

Már a hosszabbítást tervezik a szövetségi kapitánnyal

Foci vb 2026
1 órája

Cristiano Ronaldo duplázott, Munoz és Budimir találata is három pontot ért – a 13. játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz lett a Kolumbia–Kongó meccs legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz James Rodríguez nyomdokaiba lépett – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

A hajrában szerzett góllal verte meg Kolumbia a Kongói DK-t – videó

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik