A szövetség főtitkára szégyellte magát néhány szurkoló miatt

MTI MTIMTI MTI
2009.04.25. 12:01
Címkék
Mint beszámoltunk róla, kisebb szurkolói összecsapás árnyékolta be a péntek esti szlovák–magyar világbajnoki jégkorong-mérkőzést Zürichben. Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorongszövetség főtitkára elmondta, szégyellte magát néhány magyar szurkoló viselkedése miatt.
A többség békésen szurkolt a magyar csapatnak a szlovákok ellen
Fotó: Mirkó István
A többség békésen szurkolt a magyar csapatnak a szlovákok ellen
A többség békésen szurkolt a magyar csapatnak a szlovákok ellen
Fotó: Mirkó István
A többség békésen szurkolt a magyar csapatnak a szlovákok ellen

„Elkeserítő volt látni, hogy néhány magyar szurkoló provokálta a szlovák drukkereket. Szégyelltem magam” – mondta az MTI-nek Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorongszövetség főtitkára a svájci világbajnokság pénteki nyitó mérkőzésén történtekről.

Kovács kiemelte: arról tud, hogy legalább egy magyart kivezettek a zürichi csarnokból, többeket igazoltattak, ám előállításról, őrizetbevételről nem szóltak neki a helyi szervezők.

A főtitkár előre látta, hogy baj lehet, mert a délutáni, Kanada–Fehéroroszország mérkőzés nézőinek – köztük több száz magyarnak is – ki kellett mennie, hogy ismét bejöhessenek az esti szlovák–magyar találkozóra. Az arénába csak egyetlen helyen, összesen három kapun lehetett bejutni, miközben csak gyűlt-gyűlt a tömeg. Kovács beszélt a svájci főtitkárral, hogy szerinte jó lenne még több kaput megnyitni a gyorsabb bejutás végett, a helyiek azonban nem gondolták, hogy itt gond lehet.

„Nem számoltak azzal, hogy vad dolgok történhetnek. Végig a közelben voltam, próbáltam békíteni, ebben nagyon sok jó érzésű szurkoló is segített. Néhányan heccelték egymást, főleg az ittas drukkerek, de inkább a magyarok provokáltak. Sajnos néhányan csak a balhé kedvéért jöttek, és összekeverték a meccset a politikával. Ezek az emberek szerintem a dunaszerdahelyi balhé revánsaként választották a zürichi mérkőzést, de olyan szlovákok előtt mutatták ki sérelmeiket, akik nem futball-, hanem hokimérkőzésre járnak” – fogalmazott Kovács. „A nagy többség szurkolni jött!”

Hozzátette: a svájci szervezők megköszönték, hogy a magyarok segítettek megfékezni az indulatokat, és a mérkőzés végén a kapus Szuper Levente – miután megköszönte a több ezer magyar buzdítását – békés eltávozást kért mindenkitől. Kovács és a szervezők nem tudnak arról, hogy éjjel lett volna újabb rendbontás.

A főtitkár arra a kérdésre, hogy az esetnek lehet-e kihatása a 2014-es világbajnokság rendezésére beadott pályázatra, azt válaszolta: biztosan nem segíti az ügyet.

„Akik a balhé kedvéért jöttek, azokat nem érdekli, mi lesz a magyar hokival 2014-ben” – fűzte hozzá.

SZURKOLÓI ÖSSZETŰZÉS



Legfrissebb hírek

Ha már szájeltakarás: ezért nem kapott pirosat Jude Bellingham

Foci vb 2026
4 perce

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
16 perce

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
24 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
32 perce

Egy kis történelem: köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Foci vb 2026
36 perce

Egymeccses eltiltást kapott a szájeltakaró paraguayi játékos

Foci vb 2026
51 perce

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
55 perce

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
59 perce
Ezek is érdekelhetik