Jégkorong: Kangyal Balázs vb-n már nem lesz válogatott

2009.05.04. 16:53
Címkék
Világbajnoki mérkőzésen Kangyal Balázs már nem lép pályára a magyar jégkorong-válogatottban. Ezt a 237-szeres válogatott hátvéd mondta el az MTI-nek közvetlenül a svájci világbajnokság utolsó magyar érdekeltségű meccse után.
„Tétmérkőzésen nem játszom többé. Keveseknek adatik meg, hogy a csúcson hagyják abba. Valakinek egy olimpiai vagy világbajnoki cím jelenti a csúcsot, nekünk, magyar hokisoknak pedig az A-csoportos szereplés” – mondta Kangyal, aki július 24-én lesz 40 esztendős.

„Természetesen ha úgy alakul, hogy az otthon játszókból kell kiállítani csapatot egy barátságos meccsre, akkor szívesen megyek, de vébére már nem” – tette hozzá.

Kangyal azonban a Budapest Starsban folytatja, mert a klub tulajdonosai kérték, hogy legalább még egy évet húzzon le, pedig ott nemcsak hátvéd, hanem szakmai vezető is.

További részletek a hokiválogatott szerepléséről és utolsó mérkőzéséről a világbajnokságon!
Legfrissebb hírek

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada

Foci vb 2026
5 perce

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
8 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
9 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
19 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
20 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
38 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
46 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
50 perce
Ezek is érdekelhetik