Jégkorong: a hokisok tovább tárgyalnának a pályák ügyében

MTI MTIMTI MTI
2009.06.08. 19:48
Címkék
A jégkorong-, a korcsolyázó- és a kerékpáros-szövetség közötti tárgyalásokat kezdeményezi a Hokisok Érdekvédelmi Társasága (HÉT), mert nem tudja elfogadni, hogy a budapesti Gyakorló Jégcsarnokból kiszoruljanak a hokisok.
Az elképzelés szerint a Puskás-stadion melletti gyakorlópályát a jövőben csak a rövid pályás gyorskorcsolyázók és a műkorcsolyázók használnák – az erre vonatkozó átépítések már el is kezdődtek –, míg a jégkorongozók az onnan 50 méterre fekvő Millenárison sátortetős pályát kapnának, amelyen viszont nem egész évben, hanem csak szeptembertől áprilisig tudnának edzeni. Ráadásul a létesítmény részben zavarná a pályakerékpárosokat is.A HÉT egyik vezetője, Balogh Tibor, a jégkorongszövetség utánpótlás-igazgatója az MTI-nek hétfőn elmondta, hogy várhatóan kedden tárgyalnak Török Ottóval, a Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet (NUSI) főigazgatójával. A hokisok azt szeretnék, hogy abban az időszakban, amikor a Millenárist nem használhatják, a Gyakorló Jégcsarnokban is edzhessenek.
Legfrissebb hírek

Egyik meccsen sincs gól a félidőben

Foci vb 2026
6 perce

Statisztikák: eddig háromszor volt példa arra, amit Vinícius elért – Brazília mindháromszor világbajnok lett

Foci vb 2026
18 perce

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk

Foci vb 2026
35 perce

Elkezdődtek az A-csoport utolsó meccsei!

Foci vb 2026
57 perce

Vb 2026: Dél-Afrika–Dél-Korea

Foci vb 2026
1 órája

Győzelmével Marokkó lett a legerdményesebb afrikai csapat a világbajnokságon – statisztika

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Csehország–Mexikó

Foci vb 2026
1 órája

Mexikóból tudósító kollégánk már a helyszínen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik