Jégkorong: pénzhiány miatt elmarad a Bajnokok Ligája

MTI MTIMTI MTI
2009.06.17. 01:13
Címkék
Anyagi források híján nem rendezik meg a jégkorong Bajnokok Ligája 2009–2010-es kiírását. A nemzetközi szövetség (IIHF) azért döntött így, mert az eddigi főszponzor, a sorozatot több tízmillió dollárral támogató orosz Gazprom visszalépett. A BL-t az előző szezonban írták ki először hét ország 12 csapatának részvételével, és a győzelmet a svájci Zürich Lions szerezte meg.
A tervek a mezőny bővítéséről szóltak, 2009-től már 22 ország 29 klubja játszott volna, ezt az ötletet azonban elvetették, és végül a korábbi formációban sem tudják lebonyolítani a mérkőzéssorozatot. René Fasel, az IIHF elnöke hangsúlyozta: 2010-ben szeretnék ismét megrendezni a BL-t.
Legfrissebb hírek

Videón Dél-Afrika továbbjutásrt érő találata és a mexikói gála

Foci vb 2026
22 perce

Három a mexikói igazság: történelmi csoportkör és Ochoa-ünnep az Azték Stadionban

Foci vb 2026
29 perce

Mexikó háromgólos győzelemmel csoportelső, Dél-Afrika pedig Dél-Korea legyőzésével második

Foci vb 2026
32 perce

Csereként Ochoa is szerepet kapott a világbajnokságon – videó

Foci vb 2026
39 perce

Neymar fiát a biztonsági őrök állították meg – videó

Foci vb 2026
43 perce

Dél-Afrika megverte Dél-Koreát, és csoportmásodikként jutott tovább!

Foci vb 2026
45 perce

Vinícius: Ancelotti tartozik nekem egy ajándékkal, mert nem hitte, hogy fejjel is tudok gólt szerezni

Foci vb 2026
55 perce

Hakimi és Vinícius Júnior lettek a C-csoport 3. fordulójának meccs emberei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik