Jégkorong: tomboló 50 ezres tömeg fogadta a világbajnok finneket

MTI MTIMTI MTI
2011.05.16. 19:59
Több mint 50 ezer szurkoló fogadta hétfő este Helsinkiben a jégkorong-világbajnokság vasárnapi döntőjében diadalmaskodott finn válogatottat.

Az „Oroszlánok” 6–1-re verték meg a pozsonyi fináléban az ősi rivális svédeket, s ezzel történetük második vb-aranyát szerezték meg, az elsőt még 1995-ben, Stockholmban nyerték.

A finn főváros piacterén hatalmas tömeg fogadta a csapat tagjait, de az ünneplés már éjszaka elkezdődött, Helsinki utcáira körülbelül 100 ezer drukker vonult ki, hogy megünnepelje a diadalt. Az ország legnagyobb településein ugyancsak tombolt a hoki-láz, közvetlenül a döntő után ugyanis tömegek vonultak az utcákra az összes nagyvárosban.

A rendőrség beszámolója szerint tárgyi károkozás történt ugyan a fővárosi ünneplés közben, de „kevesebb, mint egy átlagos szombat este alkalmával.”

Legfrissebb hírek

Varga Barnabás a legjobb, Szűcs Kornél a legrosszabb értékelést kapta olvasóinktól a finnek ellen

Magyar válogatott
2026.06.07. 14:02

Lukás Hrádecky szerint egy félidő nem elég a sikerhez a magyar válogatott ellen

Minden más foci
2026.06.06. 16:56

Értékelje a magyar labdarúgó-válogatott játékosainak finnek elleni teljesítményét!

Magyar válogatott
2026.06.06. 10:12

„Az egykori kis baglyok fejlődése reményt ad” – finn lapszemle a mieinktől elszenvedett vereség után

Magyar válogatott
2026.06.06. 09:53

Varga Barnabás kiemelkedett a válogatottból – a játékosok értékelése

Magyar válogatott
2026.06.06. 07:28

Marco Rossi a bravúrokat bemutató Yaakobishvili Áront és a hibája után stabilan játszó Osváth Attilát is megdicsérte

Magyar válogatott
2026.06.05. 22:40

Yaakobishvili Áron: Egész kiskoromban arról álmodtam, hogy eljöjjön ez a nap

Magyar válogatott
2026.06.05. 22:08

Így nyert Varga Barnabás duplájával a magyar válogatott – videó

Magyar válogatott
2026.06.05. 20:30
Ezek is érdekelhetik