Jégkorong: Nagy Gergő az AHL-ben folytatja

2014.02.26. 20:58
A magyar válogatott jégkorongozója, Nagy Gergő a 2013–2014-es szezont még a Mol Ligában, a HC Nové Zámky csapatánál kezdte. Az ezt követő észak-amerikai túrája során most jelentős előrelépést produkált: a Chicago Wolves AHL-es keretének lett a tagja.

Nagy a tengerentúli pályafutását a CHL-ben, a Quad City Mallardsnál kezdte, ahol 48 mérkőzésen 41 pontot gyűjtött, így felkeltette a játékosügynökök figyelmét is. Ennek eredményeként szerda este még jégre lép a Missouri Mavericks ellen, holnap reggel pedig útnak indul Chicagóba, hogy immáron a „farkasok” délelőtti tréningjén vegyen részt.

„Igen, igaz a hír, ma este utazom Chicagóba, és holnap már ott edzem! Egy megfigyelő látott játszani, úgy néz ki, tetszettem neki, és így a bizonyításra is kapok lehetőséget" – mondta Nagy, aki ezzel az ötödik magyar jégkorongozó (Vas János, Szuper Levente, Kóger Dániel és Hetényi Zoltán után), aki lehetőséget kap az NHL előszobájában.

Legfrissebb hírek

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

BL-selejtezős klubnál folytatja Hegyi Krisztián – hivatalos

Légiósok
2026.06.19. 11:50

Erste Liga: Mesikämmen Gyergyóból a rivális Brassóhoz igazolt

Jégkorong
2026.06.17. 15:37

NB I: Fenyő Noah végleg az Újpesté

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 18:16

Csóka Dániel a Vasasban folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 13:44

„Felesleges ajánlatot tenniük” – a Bayern elnöke üzent a Real Madridnak Olise miatt

Német labdarúgás
2026.06.09. 11:05

Ajánlatot kapott a Ferencváros Makreckisért – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2026.06.09. 10:15
Ezek is érdekelhetik