A magyar válogatott jégkorongozója, Nagy Gergő a 2013–2014-es szezont még a Mol Ligában, a HC Nové Zámky csapatánál kezdte. Az ezt követő észak-amerikai túrája során most jelentős előrelépést produkált: a Chicago Wolves AHL-es keretének lett a tagja.
Nagy a tengerentúli pályafutását a CHL-ben, a Quad City Mallardsnál kezdte, ahol 48 mérkőzésen 41 pontot gyűjtött, így felkeltette a játékosügynökök figyelmét is. Ennek eredményeként szerda este még jégre lép a Missouri Mavericks ellen, holnap reggel pedig útnak indul Chicagóba, hogy immáron a „farkasok” délelőtti tréningjén vegyen részt.
„Igen, igaz a hír, ma este utazom Chicagóba, és holnap már ott edzem! Egy megfigyelő látott játszani, úgy néz ki, tetszettem neki, és így a bizonyításra is kapok lehetőséget" – mondta Nagy, aki ezzel az ötödik magyar jégkorongozó (Vas János, Szuper Levente, Kóger Dániel és Hetényi Zoltán után), aki lehetőséget kap az NHL előszobájában.
Legfrissebb hírek

BL-selejtezős klubnál folytatja Hegyi Krisztián – hivatalos
Légiósok
2026.06.19. 11:50

NB I: Fenyő Noah végleg az Újpesté
Labdarúgó NB I
2026.06.15. 18:16

Csóka Dániel a Vasasban folytatja – hivatalos
Labdarúgó NB I
2026.06.13. 13:44

Ajánlatot kapott a Ferencváros Makreckisért – sajtóhír
Labdarúgó NB I
2026.06.09. 10:15
Ezek is érdekelhetik



