Jégkorong: 33 év után lehet magyar bíró elit hoki-vb-n
Gebei Péter felkerült arra a listára, amelyről kijelölik a jövő évi, csehországi A csoportos jégkorong-világbajnokság játékvezetőit. Legutóbb harminchárom éve vezethetett magyar bíró meccset az elit hoki-vb-n.
A nemzetközi szövetség (IIHF) kedden hozta nyilvánosságra azokat a névsorokat, amelyekről kijelölik a 2014–2015-ös idény különféle világbajnokságain szereplő bírókat. Összesen négy magyar vezetőbíró és öt vonalbíró szerepelhet majd valamelyik vb-n.
Legutóbb a magyarok közül Schell László vezetett mérkőzést az elit vb-n. A Hírességek Csarnokába 2009-ben bekerült bíró 1977-ben, 1978-ban, 1979-ben és 1982-ben is fújta a sípot az A csoportban, kétszer a döntőt is rábízták.
Legfrissebb hírek

Jégkorong-vb: a mieink Düsseldorfban játszanak jövőre
Jégkorong
2026.06.05. 19:31

Finnország–Svájc döntőt rendeznek a jégkorong-vb-n
Jégkorong
2026.05.30. 22:34

Jégkorong-vb: Helsinki és Riga lesz a házigazda 2030-ban
Jégkorong
2026.05.29. 15:23

Jégkorong: Bartalis István túl van a műtéten
Jégkorong
2026.05.29. 14:30
Ezek is érdekelhetik




