Jégkorong-vb: a kiesés után lemondott a szlovén kapitány
Csapata kiesése után lemondott posztjáról Matjaz Kopitar, a szlovén jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya. A szlovénok a csehországi világbajnokságon csoportjukban az utolsó helyen végeztek hat vereséggel és egy győzelemmel, noha világsztárjuk, az LA Kingsszel kétszeres Stanley-kupa-győztes Anze Kopitar – az edző fia – is játszhatott.
Amint az a nemzetközi szövetség honlapján olvasható: Matjaz Kopitar az utóbbi öt szezonban volt kapitány, és a tavalyi szocsi olimpián az előkelő hetedik helyre kormányozta együttesét.
Amint az a nemzetközi szövetség honlapján olvasható: Matjaz Kopitar az utóbbi öt szezonban volt kapitány, és a tavalyi szocsi olimpián az előkelő hetedik helyre kormányozta együttesét.
Vezetésével 2012-ben és 2014-ben – a magyarok előtt – sikerült megnyerniük a divízió 1/A vb-t, és ezzel kiharcolni a feljutást, ám a rákövetkező években mindig kiesés jött.
Legfrissebb hírek

Jégkorong-vb: a mieink Düsseldorfban játszanak jövőre
Jégkorong
2026.06.05. 19:31

Finnország–Svájc döntőt rendeznek a jégkorong-vb-n
Jégkorong
2026.05.30. 22:34

Jégkorong-vb: Helsinki és Riga lesz a házigazda 2030-ban
Jégkorong
2026.05.29. 15:23

Jégkorong: Bartalis István túl van a műtéten
Jégkorong
2026.05.29. 14:30
Ezek is érdekelhetik




