Jégkorong: Amerikából jött a MAC volt védője a Jegesmedvékhez
A Diósgyőri Jegesmedvék hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a magyar felmenőkkel is rendelkező amerikai hátvédet, Ryan Ruikkát, aki a tavalyi idényben még a fővárosi MAC játékosa volt, aztán az Egyesült Államokban, a Southern Professional Hockey League-ben szereplő Pensacola Ice Flyerhez igazolt. Ruikkától a válogatott Gőz Balázs pótlását várják a diósgyőriek.
A 29 éves védő a klub hivatalos honlapjának elmondta, szeretne a Diósgyőrrel bajnoki címet szerezni, és emellett még azért is fontos volt számára, hogy ismét hazánkba igazoljon, mert magyar felmenőkkel is rendelkezik, így szeretné mihamarabb megszerezni a magyar állampolgárságot is.
Ruikka a héten csatlakozik a DVTK Jegesmedvék keretéhez.
Legfrissebb hírek

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk
Jégkorong
2026.06.22. 07:06

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja
Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban
Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából
Jégkorong
2026.06.18. 08:32
Ezek is érdekelhetik




