Erste Liga: a Gyergyószentmiklós csatlakozott a mezőnyhöz

MTI MTIMTI MTI
2018.06.12. 18:34
A Gyergyószentmiklós jégkorongcsapata csatlakozott az Erste Liga mezőnyéhez.

A gyergyói klub közösségi oldalának tájékoztatása szerint a magyar szövetség (MJSZ) keddi ülésén elfogadta az indulási kérelmet, így az együttes a 2018–2019-es szezonban már a mezőny tagja lesz.

A legutóbbi idényben kilenc csapat szerepelt az Erste Ligában: a bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals II, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest.

A Gyergyószentmiklós mellett a Vasas, a Debrecen (DEAC) és a Kanadai Magyar Hokiklub jelezte még csatlakozási szándékát az Erste Liga következő kiírására.


A legutóbbi idényben kilenc csapat szerepelt az Erste Ligában: a bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals II, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest.

A Gyergyószentmiklós mellett a Vasas, a Debrecen (DEAC) és a Kanadai Magyar Hokiklub jelezte még csatlakozási szándékát az Erste Liga következő kiírására.

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
Tegnap, 11:02

Jégkorong: ponterős hátvédjével hosszabbított a DEAC, marad a Fradinál Horváth Milán

Jégkorong
2026.06.25. 18:09

Erste Liga: Djumics marad Miskolcon, lengyel csatár Dunaújvárosban

Jégkorong
2026.06.24. 23:44

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: Keresztes Levente hosszabbított a magyar bajnokkal

Jégkorong
2026.06.15. 10:09
Ezek is érdekelhetik