Erste Liga: újra a mezőny tagja a Debrecen és a Vasas
A Debrecen jégkorongcsapata egy év kihagyás után visszatér az Erste Liga mezőnyébe, amelynek tagja lesz a Vasas is.
A DHK szerdán a honlapján jelentette be, hogy a magyar szövetség (MJSZ) elnöksége jóváhagyta az együttes részvételét, akárcsak a Vasasét, valamint a tagságát kedden bejelentő Gyergyószentmiklósét.
A Debrecen az elmúlt idényben bizonytalan anyagi helyzete, illetve a szponzorok hiánya miatt nem indult, így kilenc csapat szerepelt az Erste Liga küzdelmeiben: a bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest.
Korábban a Kanadai Magyar Hokiklub jelezte még csatlakozási szándékát az Erste Liga következő szezonjára.
Legfrissebb hírek

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja
Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban
Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából
Jégkorong
2026.06.18. 08:32
Ezek is érdekelhetik





