Jégkorong-vb: Románia feljutott a divízió 1/A-ba

MTI MTIMTI MTI
2019.05.04. 16:06
A román jégkorong-válogatott nyerte meg a tallinni divízió I/B-világbajnokságot, így jövőre egy osztállyal feljebb szerepelhet.

A javarészt székely játékosokra épülő csapat veretlenül zárt az élen az észtországi tornán: a házigazda észteket szétlövéssel 4–3-ra, a japánokat 3–2-re, a – tavaly még egy osztállyal feljebb játszó – lengyeleket hosszabbítás után 3–2-re, míg az ukránokat 5–1-re győzte le az utolsó fordulóig. Szombaton 3–1-re bizonyult jobbnak a holland csapatnál, s bár a később jégre lépő lengyelek pontszámban még befoghatják – ha legyőzik a japánokat –, ám az egymás elleni eredmény miatt már biztos a román arany.

A román együttes így 2020-ban a divízió I/A vb-n szerepelhet, egy csoportban a magyar válogatottal, amennyiben a mieink vasárnap kiharcolják a bennmaradást a nur-szultani világbajnokságon.

Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Jégkorong-vb: a mieink Düsseldorfban játszanak jövőre

Jégkorong
2026.06.05. 19:31

Kanadával, az Egyesült Államokkal és Szlovákiával is meccsel a magyar jégkorong-válogatott a 2027-es vb-n

Jégkorong
2026.06.04. 22:29

Szabó István: Dolgozik bennem a bizonyítási vágy a Csíkszeredánál

Minden más foci
2026.06.04. 15:52

Finnország hosszabbításban törte össze a svájci álmokat Zürichben

Jégkorong
2026.05.31. 23:20

Finnország–Svájc döntőt rendeznek a jégkorong-vb-n

Jégkorong
2026.05.30. 22:34
Ezek is érdekelhetik