A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hivatalos honlapján közölte, hogy a csapatnál a legutóbbi kötelezően előírt koronavírustesztek „több igazolt fertőzöttet mutattak, a csapattagjai közül többen gyanús esetnek minősülnek”, ezért a osztrák bázisú nemzetközi bajnokság (ICEHL) vezetésével és a járványügyi hátóságokkal egyeztetve arra jutottak, elhalasztják a csapat hétvégi mérkőzéseit.
Miután kiderült, hogy elmaradnak a fehérváriak meccsei, a liga rövidesen azt is bejelentette, egyetlen ICEHL-meccset sem rendeznek meg péntektől vasárnapig, s a találkozók pótlásáról később döntenek.
Mindez azt jelenti, hogy a Hydro Fehérvár AV19 hétvégi túrája elmarad, az innsbrucki és a salzburgi mérkőzést későbbi időpontban rendezik meg.
A másik külföldi bajnokságban, a szlovák Tipos Extraligában szereplő magyar csapat, a DVTK Jegesmedvék sem lép pályára az előttünk álló hétvégén: a miskolciak Érsekújváron játszottak volna pénteken.
Legfrissebb hírek

A magyar és a fehérvári hoki legendájára emlékeznek
Jégkorong
2026.06.17. 15:38

Svéd védővel erősített a Fehérvár
Jégkorong
2026.06.15. 13:39

Osztrák jégkorongliga: tizenegyen hagyják el az FTC-t
Jégkorong
2026.06.05. 16:11

Ortenszky Tamással erősített a Ferencváros jégkorongcsapata
Jégkorong
2026.06.03. 21:07
Ezek is érdekelhetik



