Jégkorong: már nem David Leger az Acélbikák vezetőedzője

2020.12.03. 18:47
A két napja a Titánoktól Győrben elszenvedett 7–2-es vereség volt az utolsó csepp a pohárban: a honi élvonalbeli jégkorongbajnokságban szereplő Dunaújvárosi Acélbikák menesztette a klub vezetőedzőjét, a kanadai David Legert.

Leger idén januárban érkezett Dunaújvárosba, s vezetésével a csapat a második helyen zárt a középszakaszban az előző bajnokságban.

Az új idényt sem kezdték rosszul, ám az első hat meccsen aratott két hosszabbításos és egy szétlövéses győzelem után mintha elvágták volna: a csapat sorozatban nyolc bajnokin kapott ki – s csak egyszer a ráadásban.

A keddi vereség után a klub vezetősége úgy döntött, lejárt a Legernek szánt idő, s meneszti a kanadai szakembert. A pénteki, DEAC elleni bajnokin ideiglenes jelleggel Borbás Gergely veszi át a helyét, aki tavaly már irányította rövid ideig a gárdát beugróként.

Legfrissebb hírek

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: Keresztes Levente hosszabbított a magyar bajnokkal

Jégkorong
2026.06.15. 10:09

Erste Liga: a BJA, a Brassó és a Miskolc is hosszabbított egy játékosával

Jégkorong
2026.06.12. 16:43

Elköszönt légiósai többségétől a csíkszeredai hokicsapat

Jégkorong
2026.06.10. 16:14

Erste Liga: a Debrecen szerződést hosszabbított kapusával – hivatalos

Jégkorong
2026.06.09. 10:55
Ezek is érdekelhetik