Osztrák hokiliga: a Fehérvár a negyeddöntőben búcsúzott

Búcsúzott a Fehérvár (Fotó: Dömötör Csaba)
A Fehérvár 6–0-ra kikapott otthon a Vienna Capitals elleni negyedik mérkőzésen az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) rájátszásának negyeddöntőjében, így 4–0-s összesítéssel búcsúzott, míg a bécsiek bejutottak az elődöntőbe.
A mérkőzés előtt 3–0-ra vezette a párharcot a Vienna Capitals, amely úgy lépett jégre, hogy tudta, ha nyer, bejut az elődöntőbe. Ezen a meccsen is rendkívül erősen kezdett a bécsi együttes, amely 15 perc elteltével már 3–0-ra vezetett.
A második harmadban sem tudott zárkózni a Fehérvár, de gól sem esett. Az utolsó játékrészben mindent egy lapra feltéve kellett támadniuk a hazaiaknak, de már az első percben újabb gólt ütött a Vienna Capitals, amely 6–0-ra nyert. A Fehérvár AV 19 ugyan kiesett, de történetének legsikeresebb idényét zárta az osztrák jégkorongligában.
JÉGKORONGOSZTRÁK LIGA (ICEHL), NEGYEDDÖNTŐ
4. MÉRKŐZÉS
Hydro Fehérvár AV19–Vienna Capitals (osztrák) 0–6(0–3, 0–0, 0–3)
Az egy fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye:4–0,a Vienna Capitals javára
Legfrissebb hírek

A magyar és a fehérvári hoki legendájára emlékeznek
Jégkorong
2026.06.17. 15:38

Svéd védővel erősített a Fehérvár
Jégkorong
2026.06.15. 13:39

Osztrák jégkorongliga: tizenegyen hagyják el az FTC-t
Jégkorong
2026.06.05. 16:11

Ortenszky Tamással erősített a Ferencváros jégkorongcsapata
Jégkorong
2026.06.03. 21:07
Ezek is érdekelhetik




