Erste Liga: magyar alapemberével hosszabbított a Debrecen

2024.05.07. 16:28
Mihalik András (balra) hosszabbított a DEAC-cal (Fotó: Koncz Márton, archív)
Mihalik Andrással szerződést hosszabbított a jégkorong Erste Ligában érdekelt DEAC.

 

A debreceni klub kedden jelentette be, hogy a 21 éves csatár aláírta megállapodását a 2024/25-ös idényre.

„Nagyon örülök, hogy a következő szezonban is szülővárosom csapatában játszhatok. Néhány ígéretes lehetőség ellenére nem láttam nyomós okát a váltásnak, imádom a debreceni hokis közeget, rengeteg támogatást kapok a meccsekre kilátogató családtagjaimtól, barátaimtól, a fiatal hokis palántáktól. Ez a környezet inspirál, hogy minél meghatározóbb szerepet töltsek be a csapatban” – fogalmazott Mihalik, aki az előző évadban 49 mérkőzésen 25 pontot (11 gól, 14 gólpassz) gyűjtött.

Hozzátette: az edzőkkel és a keret magjával tavaly elkezdett munka idén már nem az alapoktól indul, ismerik egymást, a szakmai stáb elvárásait, és ez minden bizonnyal érzékelhető lesz már a szezon kezdetén.

„Természetesen a legutóbbi bajnokságban elért eredményeinket szeretnénk túlszárnyalni, ennek szellemében május végén meg is kezdjük a közös munkát. Egyénileg mindent meg fogok tenni, hogy előrelépjek a tavalyi évhez képest, és szeretnék a felnőtt válogatottban is szerepelni. Utóbbihoz a nemzeti csapat sikeres vb-szereplése plusz inspirációt adott. Az egész nyarat jégen fogom tölteni, azaz motivációban nincs hiány” – fogalmazott.

A DEAC az előző idényben az alapszakasz nyolcadik helyén zárt, így éppen bejutott a negyeddöntőbe, ahol 4–1-es összesítéssel maradt alul a későbbi döntős, magyar bajnok Ferencvárossal szemben.

 

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
2026.06.26. 11:02

Jégkorong: ponterős hátvédjével hosszabbított a DEAC, marad a Fradinál Horváth Milán

Jégkorong
2026.06.25. 18:09

Erste Liga: Djumics marad Miskolcon, lengyel csatár Dunaújvárosban

Jégkorong
2026.06.24. 23:44

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

Hosszabbított válogatott csatárával az FTC jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.20. 15:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46
Ezek is érdekelhetik