Válogatott csatárral erősített a DEAC

2025.07.02. 10:26
null
Fotó: Dömötör Csaba
A 19-szeres válogatott Szita Donát a jégkorong ob I ezüstérmesénél, a DEAC-nál folytatja pályafutását.

 

A debreceniek szerdán jelentették be a 27 éves csatár érkezését, akit Székesfehérvárról igazoltak.

Szita elmondta, hogy a DEAC vezetőedzője, Vaszjunyin Artyom már az előző években is kereste, de magánéleti és egyéb okok miatt akkor még nem fogadta el az ajánlatot.

„Az elmúlt pár évben sajnos nem túl sokat tudtam játszani, főleg sérülések miatt. Közel álltam ahhoz is, hogy befejezem. Kialakult egy gerinc- és lágyéksérvem, emiatt két évvel ezelőtt kimaradt egy egész szezonom, de előtte is voltak problémáim, elég sok csapatban megfordultam rövid időn belül” – jegyezte meg.

Hozzátette: a sérülése már a múlté, az előző szezont nagyjából végigjátszotta, 28 mérkőzésen hétszer volt eredményes és adott 15 gólpasszt (22 pont), és kétszer pályára lépett a válogatottban is.

Szita korábban megfordult Dániában, Franciaországban, Lengyelországban és a Budapest Jégkorong Akadémia HC-nél is.

Az Újpest szerződést hosszabbított a rutinos, 33 éves Kiss Dániellel, míg a Dunaújvárosi Acélbikák az Egyesült Államok egyetemi ligájából érkező 24 éves Donte Lawsonnal erősítettek.

 

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
2026.06.26. 11:02

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Osztrák jégkorongliga: magyar válogatott hátvédjével hosszabbított az FTC

Jégkorong
2026.06.24. 16:41

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Jégkorong Kontinentális Kupa: Észtországban kezd a magyar bajnok BJA

Jégkorong
2026.06.22. 15:37

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
2026.06.22. 07:06

Hosszabbított válogatott csatárával az FTC jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.20. 15:36
Ezek is érdekelhetik