
Kopasz Bálint aranyérmet szerzett K1 500 méteren (Fotó: Facebook/MKKSZ)
A magyar versenyzők négy érmet, egy-egy aranyat és ezüstöt, valamint két bronzot szereztek a szombat délelőtti döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen, majd délután Korisánszky Dávid egy bronz-, Kopasz Bálint pedig egy aranyéremmel folytatta jó szériánkat.
Az olimpiai programban szereplő számok közül férfi C–2 500 méteren sikerült dobogóra állniuk a hazaiaknak az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán duó révén.
A győzelem Kisbán Zsófia nevéhez fűződött, aki a kenu egyesek ötfős 1000 méteres döntőjében Zagyvai Borkát megelőzve lett első. A Kiskó Réka, Béke Kornél 500 méteres kajak vegyes páros Adolfékhoz hasonlóan harmadikként végzett. Kiss Ágnes és Molnár Csanád pedig a kenu vegyes párosok négy hajót számláló 500 méteres döntőjében szerzett bronzérmet.
Délután Korisánszky C–1 200 méteren, míg Kopasz K–1 500-on szerzett érmet a világkupán.
A vk – amelyen 63 ország képviselői versengenek – vasárnapig tart a Maty-éri pályán.
Legfrissebb hírek

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n
Kajak-kenu
2026.06.26. 19:32

Maratoni kajak-kenu Eb: két felnőtt érem a rövid körben
Kajak-kenu
2026.06.25. 17:10

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n
Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36
Ezek is érdekelhetik





