Noé Bálint lett a sportolói bizottság elnöke a kajak-kenu szövetségben

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2026.02.27. 16:55
null
Noé Bálint (Fotó: Facebook/MKKSZ)
Noé Bálint világ- és Európa-bajnok kajakos lett a Magyar Kajak-Kenu-szövetség (MKKSZ) sportolói bizottságának elnöke. A grémium hivatalosan is jelölte a versenyzőt az MKKSZ elnökségébe, a tagságáról a tavaszi közgyűlésen születik majd döntés.

Az MKKSZ honlapja emlékeztetett, hogy az előző elnök, az olimpiai ötödik, négyszeres Európa-bajnok kenus, Balla Virág lemondott tisztségéről és a bizottságból is kilépett. Ennek következtében előbb új tagot kellett választani a „gyorsasági szakág női kerettag versenyzője” tisztségre, ez végül Nádas Blanka – lánykori nevén Kiss Blanka – lett.

Ezek után a bizottság pénteken megtartotta elnökválasztó ülését is, s az elnöki posztra egyhangú szavazással Noé Bálintot választották.

 

Legfrissebb hírek

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.26. 19:32

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
2026.06.26. 17:24

Kajak-kenu: a szövetségi kapitányok kijelölték a kanadai vk-ra utazó magyar csapatot

Kajak-kenu
2026.06.25. 16:22

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36

Kajak-kenu: júliusban jön az utánpótlás vb-je és Eb-je

Utánpótlássport
2026.06.20. 15:53

Válogatottunk két arany-, három ezüst- és négy bronzérmet gyűjtött a kajak-kenu Eb záró napján

Kajak-kenu
2026.06.14. 17:13

Kajak-kenu Eb: két ezüst és egy bronz az olimpiai páros számokban

Kajak-kenu
2026.06.14. 13:10

Kajak-kenu Eb: Kőhalmi Emese győzött 1000 méteren, Lucz Anna ezüstérmes lett 200-on

Kajak-kenu
2026.06.13. 16:22
Ezek is érdekelhetik