Az olimpiai edzőközpontot tesztelték a kenusok

K. B.K. B.
2026.03.04. 18:50
null
Kollár Kristóf (elöl) és Juhász István is kitűnő állapotban van (Fotó: Árvai Károly)
Az Egyesült Államokban, Chula Vistában edzőtáborozott az LA10-es kenuválogatott mintegy három és fél héten át. Ifjabb Foltán László szakági szövetségi kapitányt kérdeztük a tapasztalatokról.

Tengerentúli „főhadiszállására”, a 2028-as Los Angeles-i olimpia kajak-kenu versenyeinek otthont adó Long Beach-i Marine Stadiontól mintegy 120 mérföld távolságra fekvő Chula Vistában található Elite Athlete Training Centerbe utazott kenuválogatottunk február 4-én.

Főhadiszállásként aposztrofáltuk, hiszen a játékokra készülve a következő két évben gyakran fordul meg itt a magyar csapat. Nincsen ezzel egyedül, ifjabb Foltán László, a kenuválogatott szövetségi kapitánya arról adott tájékoztatást, hogy a kinn töltött három és fél hét során ugyanitt tűnt fel a kanadai és a cseh válogatott is – hasonló okokból, mint mi.

„Tíz kenussal, négy edzővel, gyúróval és gyógytornásszal utaztunk. Feltérképeztük az olimpiai edzőtábor helyszínét, valamint megfigyeltük, miként akklimatizálódnak a sportolók – változó volt, hogyan viselték az átállást, kilenc óra az eltolódás, szerdai napon utaztunk, és a következő hétfőn már mindenki teljes értékű munkát végzett” – taglalta a szövetségi kapitány.

Az edzéseket a négy edző tartotta, és a csapat megnézte az olimpiai kajak-kenu versenyek helyszínét is: „Központi edzést nem tartottunk, a téli időszakot követően most szoktak vissza a vízre a versenyzők. Ha a most utazók közül kerülnek ki a majdani indulók is, már tisztában lesznek azzal, milyen körülmények várnak rájuk az Egyesült Államokban, ebből a szempontból nagyon fontos volt az edzőtábor.”     

Foltán Lászlót arról is kérdeztük, megítélése szerint hol tartanak jelenleg a kenusok a felkészülésben: „Az új kvalifikációs rendszer miatt előretolódott minden, mindenki gyorsabban próbálja elérni azt a sebességet, amelyiken nyáron teljesít. Igyekszünk alkalmazkodni az új körülményekhez, és látszik, hogy kitűnő állapotban vannak a versenyzők, megítélésem szerint jó úton haladunk.”     

Chula Vistában egyébként már fix bázisa van a mieinknek, 28 kajakból és 20 kenuból, valamint 4-4 kajak- és kenupáros hajóból álló saját eszközpark áll a rendelkezésükre. Foltán László elmondása szerint a központ minden igényt kielégítő, jól felszerelt, a minőségi munkához tehát minden adva van.

A kenusok most egy hetet pihennek, visszaszoknak a közép-európai időzónába, hamarosan azonban ismét útra kelnek, Törökország felé veszik az irányt: „Ott már tartunk egy-két összevont edzést, illetve időre menést is tervezek. Persze túlzásba sem szabad vinnünk a válogató közelsége miatt – azt április végén rendezik. Egyébként mindenki jól végzi a saját dolgát, bízom benne, hogy ez az eredményekben is megmutatkozik.”      

 

Legfrissebb hírek

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
7 órája

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
9 órája

Kajak-kenu: a szövetségi kapitányok kijelölték a kanadai vk-ra utazó magyar csapatot

Kajak-kenu
2026.06.25. 16:22

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36

Kajak-kenu: júliusban jön az utánpótlás vb-je és Eb-je

Utánpótlássport
2026.06.20. 15:53

Válogatottunk két arany-, három ezüst- és négy bronzérmet gyűjtött a kajak-kenu Eb záró napján

Kajak-kenu
2026.06.14. 17:13

Kajak-kenu Eb: két ezüst és egy bronz az olimpiai páros számokban

Kajak-kenu
2026.06.14. 13:10

Kajak-kenu Eb: Kőhalmi Emese győzött 1000 méteren, Lucz Anna ezüstérmes lett 200-on

Kajak-kenu
2026.06.13. 16:22
Ezek is érdekelhetik