
Sellyei Csanád győzött a 23 év alattiaknál (Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)
Hét érmet nyertek a magyar kajakosok és kenusok a pénteki korosztályos versenyeken a romániai Pitesti-ben zajló maratoni Európa-bajnokságon – tudósított róla a hazai szövetség Facebook-oldala.
A 23 év alattiaknál győzött a kajakos Szerafin Zsófia és Sellyei Csanád, illetve a kenus Pluzsik Mihály és Zagyvai Borka. Női C–1-ben Zagyvai mögött Matkovics Lili Sára lett a második.
Az ifjúságiaknál női C–1-ben Fodor Zsófia ezüst-, női K–1-ben Zatykó Panka bronzérmes lett.
A para szakágban Kiss Tibor megszerezte Magyarország első érmét maratoni Eb-n: KL2-ben harmadik lett. Baranyai Réka VL1-ben a második helyen végzett.
Legfrissebb hírek

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n
Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36
Ezek is érdekelhetik







