Dopping: őrizetbe vették az elmúlt két téli olimpia botrányhősét

MTI MTIMTI MTI
2009.03.23. 18:52
Címkék
Doppingkereskedelem gyanújával őrizetbe vették Walter Mayert, az osztrák sílövő-válogatott korábbi edzőjét, a 2002-es és 2006-os téli olimpia egyik botrányhősét.
Az extrénert vasárnap fogták el azzal a bécsi gyógyszerésszel együtt, akitől a gyanú szerint beszerezte a tiltott készítményeket. A gyógyszerész másik kuncsaftját, egy 32 éves profi kerékpárost még pénteken vették őrizetbe hasonló okok miatt.Mayer a 2002-es és a 2006-os téli olimpián is doppingbotrányba keveredett. Salt Lake Cityben az osztrák sílövő-válogatott szálláshelyén doppingolásra utaló készítményeket találtak, és ennek kapcsán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság eltiltotta a 2006-os torinói és a 2010-es vancouveri játékoktól. Csakhogy ő meglátogatta az osztrák válogatottat Torinóban, amiért a rendőrség házkutatást tartott a szálláson.Az akció során 100 injekcióstűt, 30 kisebb csomag gyógyszert és különböző vértranszfúziós eszközöket foglaltak le. Az Osztrák Olimpiai Bizottság ezt követően úgy határozott, hogy Mayer soha többet nem vehet részt ötkarikás játékokon.
Legfrissebb hírek

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
28 perce

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
29 perce

Elkezdődött az Anglia–Ghána csoportmeccs

Foci vb 2026
44 perce

Cristiano Ronaldo: Azt mondták, hogy vissza kellene vonulnom, de még itt vagyok

Foci vb 2026
47 perce

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, miközben harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
51 perce

Magyar játékvezető is lesz az U19-es Eb-n

Minden más foci
51 perce

Vb 2026: Anglia–Ghána 0–0

Foci vb 2026
57 perce

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik