Kerékpár: Rebellin visszaadta a pekingi olimpián nyert ezüstérmét

MTI MTIMTI MTI
2009.11.27. 15:36
Címkék
Az utólag doppinggal lebukott Davide Rebellin visszaszolgáltatta a pekingi országúti kerékpáros mezőnyversenyben nyert ezüstérmét és az eredményért otthon kapott 75 ezer eurót az Olasz Olimpiai Bizottságnak (CONI).

Erről a La Gazzetta dello Sport számolt be pénteken, hozzátéve, hogy a sportoló ügyvédje szerint a lépés nem jelenti azt, hogy védence beismeri vétkességét, csupán segíteni akarja a CONI munkáját.

A 2008-as pekingi minták idei újraelemzésekor a 38 éves Rebellinen kívül négyen akadtak fenn az eritropoetin (EPO) harmadik generációs változatával, a CERA-val: az 1500 méteren aranyérmes bahreini futó, Rasid Ramzi, a szintén kerekes német Stefan Schumacher, a gyalogló görög Atanazia Cumeleka és a középtávfutó horvát Vanja Perisic. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság utólag mindegyik versenyzőt kizárta a tavaly nyári játékokról.

Legfrissebb hírek

Maradona vb-búcsúja meglehetősen nagy döbbenetet váltott ki

Foci vb 2026
20 perce

Műugrás: Fehér Luca bronzérmes a hazai rendezésű junior Eb-n – VIDEÓ

Utánpótlássport
24 perce

Maradona a mennyben, majd a pokolban – vb-videók

Minden más foci
33 perce

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
36 perce

Sikerre kódolva – a férfi kézi BL-győztes Barca háttere

Képes Sport
44 perce

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
44 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: két felnőtt érem a rövid körben

Kajak-kenu
52 perce

Curacao szenzációs videóval hangol a sorsdöntő meccsre Elefántcsontpart ellen

Foci vb 2026
53 perce
Ezek is érdekelhetik