Hegyikerékpár: szombat délben rajtol a tizedik 24 órás váltó

2010.09.17. 12:41
Címkék
Szombat délben Csillebércen, mintegy ezer hegyikerekes részvételével rajtol a jubileumi, tizedik 24 órás hegyikerékpáros váltóverseny. Az Európa-kupa alkalmával a csapatok mellett duók és szólók nevezését is elfogadták a szervezők.

„A pálya nyomvonala egy picit hosszabb a tavalyi esztendőhöz képest, egy kör 4460 méter. Sok eső esett, nagy a sár, a pálya mindenhol járható, viszont több helyen vizes gyökerekre kell majd figyelni; a versenyt természetesen a rossz idő ellenére is megrendezzük. A pálya kijelölése megtörtént, a rajt-cél területen már áll a fahíd, mint eddig is. Szombaton délben rajt, vasárnap délben befutó, majd délután kettőkor eredményhirdetés" – mondta Dózsa György szervező.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a viadalon nem vesz részt több, a 24 óráson korábban már sikeresen teljesítő kerékpáros, mert Törökországban a Manisa UCI C1-es olimpiai világranglista-pontszerző versenyen áll rajthoz. A viadalra Buruczki Szilárd, Parti András, Benkó Barbara és Dósa Eszter utazott el.

Legfrissebb hírek

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
5 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
6 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
12 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
25 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
27 perce

Unai Simón megelőzheti Casillast és Zengát is

Foci vb 2026
39 perce

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
56 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik