Kerékpár: az Oxigén Túrán a Mátyás király iskola gyűjtötte a legtöbb pontot

2010.09.14. 15:47
Címkék
Az országos Környezetvédelmi Kerékpáros Vetélkedő szombati, esztergomi állomását a szakadó eső miatt későbbre halasztották a szervezők; vasárnapra azonban az égbolt kiderült, az Oxigén Túra alföldi állomására már jó időben kerülhetett sor. A kecskeméti vetélkedőn a legtöbb pontot a Mátyás király Általános Iskola gyűjtötte.

Igen népszerűnek bizonyult a vetélkedő mellett a Kecskeméti Szabadidőparkban megrendezett, lufi kerülést is tartalmazó kerékpáros ügyességi verseny. A programban több iskola is részt vett, a túra és a vetélkedő alkalmával a legtöbb pontot a Mátyás király Általános Iskola gyűjtötte össze. Sikeres volt az öko tér, a környezetvédelmi és helytörténeti kvíz. Az egészséges életmódról Dr. Lacza Zsombor előadását hallgathatták meg az érdeklődők.

Az időjárás miatt elmaradt esztergomi fordulót egy későbbi időpontban rendezik meg.

Az ötállomásos Oxigén Túra célja, hogy az Európai Unió elvei alapján, a környezetbarát kerékpározás által felhívja a figyelmet a klímaváltozás káros hatásainak következményeire.

Legfrissebb hírek

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
7 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik