KÉZILABDA. NB I, nők – még nem állt össze tökéletesen az új Cornexi

S. J.S. J.
2002.10.12. 21:09
Címkék
Továbbra is őrzi százszázalékos teljesítményét a női NB I-ben a Győri Graboplast, és ebben nincs párja a 2002–2003-as évadban. Vura József együttese Irina Sirina, Lovász Zsuzsa és Görbicz Anita vezérletével pénteken Fehérvárott is nagyszerűen kézilabdázott, gyakorlatilag végig vezetett, és a közepes színvonalú találkozó roppant izgalmas hajrájában önfeláldozó harcmodorának köszönhetően két pontot szerzett a Cornexi ellen. A 29–28-as vereséget szenvedő házigazdákról meg kell jegyezni, hogy a csapatjátékuk, a pontosságuk, a lendületük és a fegyelmük a találkozó nagyobb részében elmaradt híveik várakozásától, holott a klub vezérkarának Európa egyik legerősebb keretét sikerült összeszednie erre az idényre. A csapat szakmai irányítói néhány hónapja igazgyöngyöket vehettek kézbe, ám ezeket még nem sikerült ékszerré fűzniük."Rengeteget dolgozunk, ám egyelőre ennek ellenére sem áll össze úgy a csapatunk, ahogyan valamennyien szeretnénk – mondta Zsiga Gyula, a Cornexi-Alcoa mestere. – A Győr elleni találkozón is többször előfordult, hogy játékosaink pontatlan átadásaikkal saját magukat és társaikat is nehéz, megoldhatatlan helyzetbe hozták. Pillanatnyilag nem tudok más magyarázatot a Győr elleni sok hibánkra, mint az összeszokottság hiányát. Ugyanakkor szilárdan hiszem, hogy az elvégzett temérdek munka nem veszhet kárba, s előbb-utóbb meghozza gyümölcsét. A bajnokság kezdetétől óriási teher nehezedik a játékosokra és rám is, hiszen a hírességekből álló Cornexitől mindenki jelentős eredményeket várt, és lehetőleg gyorsan. Ezek az óhajok még nem teljesülhettek, mert –őszintén szólva – cseppet sem számítottam arra, hogy több, nemzetközi klasszisként elkönyvelt, rutinos játékosunknak a rangadókon megremeg a keze.”A fehérvári találkozó főszereplői közül Deli Rita, Farkas Andrea, Kenyeres Fanni, Kulcsár Anita is kiemelte, hogy a Cornexi elképesztően sok labdát adott ellenfélhez, amely persze kihasználta a ziccereit. És arról sem lehetett vita, hogy a csapat legjobbja a tizenhárom gólt szerző, fantasztikus lendülettel és akarattal küzdő Németh Helga volt, akit méltán emelt ki Mocsai Lajos szövetségi kapitány is (a mester hétfőn éppen Fehérvárott tart egynapos gyakorlást a decemberi dániai Eb-re készülő keretnek)."A Cornexi-csarnokban aratott rendkívül fontos győzelmünk után nagyon jól aludtam – mondta szombaton Vura József, a Graboplast ETO edzője, aki ezen a napon is edzést tartott együttesének. –Továbbra is pontveszteség nélkül állunk, pedig ezen a rangadón sokan a Fehérvárt tartották esélyesnek. Minden mellette szólt, hiszen szorította az a kényszer, hogy három őszi rangadójából legalább egyet megnyerjen. Nekünk meg az volt a dolgunk, hogy ezt a tervét meghiúsítsuk. És sikerült. A taktikai elképzeléseink zömét megvalósítottuk, némi bicsaklást csak akkor éreztem, amikor Nitescu kénytelen volt kiválni a játékból. A Cornexiben Farkas jól védte az átlövéseinket, ám a ziccereinket biztosan kihasználtuk. Németh is főleg akkor tudott játékba lendülni, amikor a Nitescu nélküli védekezésünk veszített a hatékonyságából. A góljaink harmadát gyors indításból lőttük, és ez remek teljesítmény. A bajnokság elején olykor döcögött a csapatjátékunk, de immár felépültek sérültjeink, és Dokics is beépült az egyre jobban összeforró csapatunkba. A bajnokságban még rengeteg nehéz mérkőzés vár ránk, és ezt tudniuk kell a játékosainknak is, akik – érthetően – sikítva ünnepeltek a fehérvári öltözőben a diadal után.”A Graboplast ETO beállósa, a három gólt lövő Ana Dokics máris a győri közönség új kedvence lett, és ez nem is csoda, hiszen tökéletesen beilleszkedett a megfiatalított együttesbe, a stílusa pedig gyors, erőszakos és technikás. "Rettentően nehéz mérkőzés volt, mert a Cornexi jó csapat – mondta a 23 éves szerb tűzgolyó. – Különösen a hajrá volt krimibe illő, mert nagy hátránya ellenére sem adta fel vetélytársunk, és feljött egy gólra.”A Cornexi legközelebb a Vasas-csarnokba látogat (október 19.), a Győr pedig a Kőbányai Spartacus vendége lesz (október 16.).
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
56 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
57 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik