A vb és Athén felé félúton

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.05.29. 21:24
Címkék
Mocsai Lajos ígérete szerint, két-három helyen változni fog a magyar női válogatott kerete a világbajnoki selejtező első mérkőzéséhez képest. A tuzlai találkozón, amelyen a mieink a bosnyákok ellen 4422-re győztek, Görbicz Anita nem lehetett ott, Tóth Tímea és Nagy Ivett pedig nem lépett pályára. A jelek szerint ők most jó eséllyel pályáznak a csapatba kerülésre. Közülük Görbiczről már ki is mondta a kapitány, hogy helyet kap a szombati viszszavágóra (18 óra, tv: M2) készülő csapatban, és a hírek szerint Tóth és Nagy is ott lehet a küzdőtéren.
Nagy Ivett szereplése azért is érdekes lehet, mert pályafutása Kisvárdáról, tehát Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből indult, ezért bizonyára sokan kilátogatnak majd miatta a mérkőzésre."Éppen öt esztendeje annak, hogy a Dunaferr kedvéért elhagytam Kisvárdát – emlékezett Nagy Ivett, aki a decemberi, horvátországi világbajnokságon, majd a jövő évi athéni olimpián is szeretne bizonyítani. – A közösség és a szurkolótábor is remek volt akkoriban, ezért is hallom elszörnyülködve, hogy ebben a bajnoki évben az NB II-től is búcsúzott nevelőegyesületem. Dunaújvárosban is jól érzem magam, a csapatunkat nem érintette az egyesület nehéz anyagi helyzete, így a pályafutásom folytatását is a bajnok színeiben képzelem el. Ezzel együtt nem feledkeztem el szülőhelyemről, ha csak lehet, a hétvégeken hazalátogatok, s így volt ez legutóbb is. A Bujtosi Szabadidő Csarnokban felnőttmérkőzésen még sosem léptem pályára, így bízom benne, hogy szombaton ezen a tűzkeresztségen is átesem. Az edzőtáborban nemcsak a kemény tréningektől, hanem a nagy melegtől is izzadtunk, de az otthoniakra sem várt jobb sors, hiszen a Magyar Kupa hátralévő feladataira nekik is fel kell készülniük. Nem engedhetünk le, hiszen hiába van már közel a szabadság, mindig az idény végi meccseken kell a legjobban koncentrálnunk.”Hogy ez minél könnyebben menjen, Mocsai Lajos csütörtökön is két edzést vezényelt keretének. A másodikat eredetileg a szombati találkozó időpontjában tartotta volna, csakhogy az éppen ezen a napon érkező bosnyákok is hasonló kéréssel rukkoltak elő. A mieink – mivel az első mérkőzés előtt nekik is minden kívánságukat teljesítették vendéglátóik – átadták ezt a lehetőséget Bosznia-Hercegovina legjobbjainak, így nemzeti csapatunk délután négy órától gyakorolt.Gyarmati Mihály és Kárászi Zoltán, a válogatott vendéglátói péntekre is gondoskodnak szabadidős programról, a tervek szerint állatparki séta és közönségtalálkozó vár a játékosokra. Ennek fejében elmarad a délutáni edzés, szombaton délelőtt viszont még lesz egy átmozgatás.
Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
13 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
26 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
39 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
45 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
55 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik